укр рус

Собака та суспільство

Коли песик приходить у ваш будинок, він потрапляє у зовсім нову обстановку. Навіть, якщо ви берете вже дорослого собаку, незважаючи на всі свої знання та навички, він, подібно до малюка, буде озиратися навкруги та обережно «намагатися» реагувати на предмети та ситуації. В цей період важливо проводити з песиком якомога більше часу, граючись, розмовляючи, пояснюючи та показуючи йому нові речі.

Найважливіше в процесі звикання до нового середовища проживання – це ваша реакція. Ваш собака буде вчитися «сприймати» світ так, як робить це «вожак». Недарма кажуть, що собаки схожі на своїх господарів – це дійсно так. Саме тому, навчаючи свого пса жити в цьому світі, ви повинні насамперед звернути увагу на свої реакції та поведінку.

В першу чергу, вам слід привчити песика до шуму та гучних звуків. Дуже часто можна почути сумні історії про собак, які кинулися втікати через гучний оплеск, і таким чином вони загубилися. Не оберігайте ваше цуценя від шуму працюючого пилососу, кухонного комбайну чи автомобілів. Але, звичайно, привчати до шуму потрібно поступово, інакше собака на все життя буде панічно боятися гучних звуків. Покажіть собаці, що в гучних звуках немає нічого страшного – обережно підведіть собаку до джерела шуму, даючи йому можливість звикнути до нього; час від часу провокуйте свого улюбленця, самостійно видаючи гучні звуки та даючи йому після цього ласощі; спробуйте дзвінким оплеском підізвати собаку до їжі.

Намагайтеся показувати вашому собаці якомога більше різних людей (високих, низьких, лисих, повних) та дітей. Часто в дітях собаки бачать зовсім інших створінь. Також, як і з дорослими, з дітьми ваш пес повинен бути привітним, але не дозволяти собі стрибків, облизування та гавкоту. Зустрічаючи людей на вулиці, не ховайте вашого собаку позаду вас, інакше пес вирішить, що «вожак» захищає його від небезпечних «двоногих». Але ні в якому разі не дозволяйте вашому собаці проявів фамільярності та зайвої дружелюбності по відношенню до людей.

Якщо ваш собака спочатку буде стрибати на людей, важливо правильно дати зрозуміти собаці, що так поводитися не можна. Перш, ніж вибачатися перед «потерпілою» від приязні людиною, вискажіть псу невдоволення його поведінкою – підвищіть на нього голос, а якщо цього недостатньо, спробуйте потріпати його за загривок чи легенько шльопніть його по спині звернутим журналом чи газетою. Ніколи не карайте собаку руками, ваші руки повинні викликати в улюбленця лише гарні асоціації.

Природним способом пізнання для собаки є ігри. Частіше грайтеся з вашим собакою. Ваш песик не лише здобуде нові навички, але і зрозуміє, що з вами завжди цікаво, і нізащо не захоче вирушити на «пошуки пригод» сам. Саме ви – його провідник у цьому світі. Кожний раз, побачивши новий предмет, чи страшний, чи просто цікавий, собака завжди спочатку намагатиметься зрозуміти, як на нього реагуєте ви. Уважно поспостерігайте за вашим собакою, і, побачивши його зацікавленість чи страх, пояснюйте та показуйте йому все навкруги. Зрозумівши, що на вашу допомогу завжди можна покластися, собака у відповідь почне «ставити питання» та «ділитися» своїми враженнями. Звичайно, він не зможе пояснити вам все словами, але активно використає вираз очей та морди, пози та гавкіт, щоб привабити вашу увагу до цікавого об’єкту.

Дуже важливо не ізолювати собаку від його одноплемінників. Навіть, якщо на вашому подвір’ї немає інших собак, знайдіть вашому улюбленцю «компанію» – в клубі, на майданчику чи на іншому подвір’ї. Вашому псу рано чи пізно доведеться зустрітися з іншими собаками, та він повинен бути готовим до їх реакції. Не обмежуйте його від товариства собі подібних через страх бійок чи втечі. Ваш пес повинен бути готовим до прояву агресії з боку інших собак.

Собаки надзвичайно прихильні до свого господаря. Більше того, якщо господар на прогулянках пропонує песику цікаві ігри та спілкується з ним, часто улюбленець надає перевагу компанії господаря іграм із одноплемінниками. Але він також повинен вміти спілкуватися з іншими собаками. Намагаючись навчити собаку правильно реагувати на ті чи інші обставини, ви не зможете «відрепетирувати» всі можливі ситуації. Тому важливо навчити песика впевнено почуватися та не губитися в незнайомій та стресовій ситуації.

До чого обов’язково повинен бути готовим ваш пес:

- з цікавістю, а не страхом, сприймати все нове;
- завжди слухатися вас за будь-яких обставин;
- правильно реагувати на людей та дітей;
- не губитися та не лякатися багатьох інших людей та гучних звуків;
- вміти переходити дорогу;
- вміти спілкуватися з іншими собаками;
- припиняти спілкування із одноплемінниками по вашій команді (особливо, в ситуації бійки).

І, мабуть, найголовніше в процесі соціалізації собаки – вашому улюбленцю потрібно буде прожити в товаристві все життя, і рівно стільки ж вам доведеться допомагати йому адаптуватися та орієнтуватися в цьому житті.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, продукти рослинного походження, м’ясо та продукти тваринного походження, мінерали (включаючи 2.4% триполіфосфату натрію), екстракти рослинного білку, олії та жири.

Харчова цінність (100г): білки – 9.5%, жири – 2.6%, зола - 6.1%, клітковина – 2.4%.

Енергетична цінність (100 г): 325ккал.

Додатки (кг): сульфат цинку - 1045мг, курячий ароматизатор - 43.6 мг. Не містить штучних барвників та ароматизаторів.

Пакування: 3 кісточки - 45 грамів.