укр рус

Знайомство цуценяти з оточуючим світом

Знайомство цуценяти з оточуючим світом – процес дуже тривалий та клопіткий, але його ні в якому разі не можна ігнорувати. Оскільки саме в цей період у вашого улюбленця закладаються основи соціальної поведінки як серед людей, так і серед собі подібних.

Перші навички спілкування закладаються у цуценяти під час знаходження поряд з власною матір’ю та іншими цуценятами в окоті. В цей період малюк активно освоює нові для себе звуки, міміку та пози, регулює силу укусу, вчиться реагувати на поведінку інших собак.

Під наглядом матері цуценята, граючись один з одним, засвоюють свої перші життєві уроки. Кусаючи один одного, вони вчаться реагувати на чужі укуси та регулювати силу власних; граючись в «доганялки» – правильно координувати власні рухи та розподіляти м’язове навантаження, а метушня та боротьба допомагають їм навчитися правильно сприймати ситуацію та контролювати власну агресію.

Спілкування з матір’ю на перших етапах життя дуже важливе для цуценяти. Від матері, яка всіляко опікає своїх дитинчат, годує та вилизує їх, малюк отримує величезну порцію любові, турботи та ласки. Від неї ж цуценята, які занадто бешкетують, отримують своє перше в житті покарання. Постійне спілкування з матір’ю та іншими цуценятами важливе для малюка ще й тому, що саме на цьому етапі формується характер малюка, та він вчиться спілкуванню серед одноплемінників. Якщо ж цуценяті не надати такої можливості, то цілком вірогідно, що у майбутньому ваш улюбленець не знайде спільної мови з собаками та стане ізгоєм серед них. Ось чому не рекомендується забирати цуценя від матері відразу після народження.

Після того, як цуценя навчилося обходитися без допомоги матері та отримало безцінні собачі навички, прийшов час вводити його в нову, людську сім’ю. Зазвичай цей період доводиться на 7-12 тиждень життя малюка. Під час звикання до нової сім’ї намагайтесь проводити з цуценям якомога більше часу: грайтеся з ним, гуляйте на свіжому повітрі, поступово привчайте до нової обстановки. Зараз вашому улюбленцю особливо важливо отримати якомога більше інформації про новий для нього світ людей, щоб надалі не шарахатися вбік, побачивши пилосос, автомобіль, який проїжджає повз, чи перехожих на людяній вулиці.

Попросіть своїх домашніх частіше спілкуватися та гратися з малюком, оскільки вони – теж частина його нової сім’ї, в якій йому доведеться провести все своє життя. Якщо у вас є діти, намагайтесь пояснити їм, що цуценя – не іграшка, а живе створіння, та його не можна м’яти, штовхати та смикати за вуха, щоб не завдати малюку болю та не викликати страху. Навчіть дітей декільком іграм, в які вони могли б гратися разом, і ви побачите, як швидко вони знайдуть спільну мову. В перші тижні перебування в новому будинку цуценята дуже вразливі та через найменший привід відчувають безпідставний страх.

Намагайтеся, за можливістю, виключити із зони досягання все, що може налякати малюка, наприклад, кухонний комбайн чи телевізор, – сильний стрес, отриманий у такому ніжному віці, може неприємно відобразитися на подальшому житті вже дорослого собаки. Починаючи знайомити цуценя з новим для нього світом, не зупиняйтеся на півдорозі та доведіть процес до кінця. Коли ваш малюк перестане боятися нових предметів та стане охоче йти на контакт з людьми та собаками, можете бути певні – ви зробили важливий крок до виховання гідного члена суспільства.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, продукти рослинного походження, мінеральні речовини (триполіфосфат натрію хв. 2,6%, сульфат цинку хв. 0,11%), м'ясо і субпродукти, масла і жири.

Харчова цінність (100 г): білок - 8,5 г, жир - 1,8 г, зола - 5,8 г, клітковина - 2,3 г, вологість - 14%.

Енергетична цінність (100 г): 229 ккал.

Вага: 45г.