укр рус

Що хоче сказати Ваш собака?

Собака – це не людина. Він не вміє ходити на двох лапах, їсти за допомогою ложки та розмовляти людською мовою. Але так, як і ви, він здатний відчувати, переживати та виражати свої емоції. І, якщо ви по-справжньому прихильні до свого улюбленця і бажаєте навчитися розуміти його, придивіться уважніше: пози та жести скажуть набагато більше, ніж ви могли б собі уявити.

Щоб навчитися читати «собачу» мову жестів, поспостерігайте за своїм малюком та за його поведінкою вдома, в колі близьких, і в парку, серед собак. В яких випадках він виляє хвостом, чому починає гарчати, що провокує його гавкати? Відповіді на ці питання допоможуть вам швидко навчитися розрізняти «собачі» сигнали.

Хто в будинку господар?

Перше, на що варто звернути увагу, спостерігаючи за своїм улюбленцем, – це на його поведінку в колі сім’ї. Немає нічого дивного в тому, що ледве з’явившись у вашому будинку, малюк починає сприймати вас та ваших близьких, як членів своєї нової зграї. Тому і поводиться відповідно: визнає у вас лідера чи ж, навпаки, намагається домінувати в сім’ї.

Важливо з перших же днів перебування в будинку дати зрозуміти цуценяті, що господар в будинку – саме ви, і намагатися перешкоджати будь-які спроби показати своє панування над людьми: гавкіт, спроби вкусити, прояв агресії, спроби зайняти ваше місце у кріслі та за столом. Лише в тому випадку, якщо малюк визнає ваше лідерство, ви зможете налагодити з ним гарні відносини.

Щастя є!

Виляння хвостом – це перша ознака того, що ваш малюк щасливий. І не важливо, що викликало у нього такі емоції – ваше повернення додому, лагідне слово чи звичайне погладжування. Головне – це спроба малюка розповісти вам про свої почуття. Інші ознаки радості – це сяючі очі, розслаблена поза та особливий ритуальний танок, в якому ваш улюбленець намагається вкласти свої емоції.

Пограй зі мною!

Ну, хіба можна встояти перед таким зворушливим запрошенням до гри?! Погляньте, ваш малюк неначе кланяється вам, своєю кумедною мордочкою майже торкаючись землі. Приділіть шибенику небагато свого часу, пограйтеся з ним – він буде вам дуже вдячний.

Моє та наше

Цуценята дуже швидко засвоюють різницю між «своїм» та «чужим». Тому, якщо раптом побачите, що ваш улюбленець лежить, затиснувши між передніми лапами улюблену іграшку, не намагайтеся відібрати її, щоб не спровокувати прояв агресії. В кінці кінців, собаки теж мають право на приватну власність! Також попередьте дітей, що забирати у цуценяти його іграшки – це погано.

Секрети маскування

Якщо ваш малюк чимось наляканий, ви дізнаєтесь про це по його поведінці. Налякані цуценята, як правило, зіщулюються та починають жалісно скиглити, намагаючись викликати до себе жаль. Очевидно, це пов’язано з тим, що дорослі собаки в зграї рідко нападають на молодих, сприймаючи їх швидше, як дітей, а не як суперників. Ще однією ознакою переляку у вашого малюка може бути його спроба розпрямити вушка та затиснути між лапами хвіст, заважаючи об’єкту небезпеки ідентифікувати його за запахом.

Господар – в авторитеті!

Схилена голова, притиснуті вушка, опущений хвостик – все це говорить про надзвичайну покірність вашого малюка. І не має значення, чи це вроджена покірність, чи прищеплена вами. Цей малюк не стане гарчати чи вишкірятися на вас, виражаючи невдоволення чи недружелюбність, а навпаки, буде намагатися заскочити до вас на плечі і облизати ваше обличчя, а, перелякавшись, запросто зможе зробити калюжу у вітальні. Не карайте вашого малюка за таку поведінку, намагайтеся не лякати його різкими жестами чи гучними звуками. Дайте малюку відчути, що у вашій присутності йому немає чого боятися.

Агресії - ні!

Високо піднята голова, уважний погляд, здиблена шерсть – розуміючій людині ці візуальні ознаки можуть відразу вказати на агресивну натуру цуценяти. Придивіться до нього уважніше: він часто гарчить, гавкає, провокує бійки з іншими собаками? Такі дії слід зупиняти відразу ж. Не дайте маленькому гордію можливості коли-небудь побачити прояви вашої слабкості чи переляку. Для нього ви повинні завжди залишатися беззаперечним авторитетом. Якщо ж поведінка малюка викликає у вас занепокоєння, зверніться за допомогою до ветеринарного лікаря чи досвідченого кінолога.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, продукти рослинного походження, екстракти рослинних білків, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% курятини), мінерали, насіння, олії та жири, трави. Харчова цінність (100г): білки – 9%, жири – 2%, зола – 5.7%, сира клітковина – 0.5%, кальцій – 0.7%.

Додатки: сульфат заліза – 53.8 мг, вітамін А – 5730 МО, вітамін Е – 57.4 мг, Омега-3 жирні кислоти – 1151 мг.

Енергетична цінність (100г): 321 ккал.

Зберігати при температурі від +4C до +35С та відносній вологості повітря не більше 75%. Кінцева дата споживання та ідентифікаційний номер заводу-виробника: див. на зворотній стороні упаковки. Продукт вироблений за 18 місяців до кінцевої дати споживання. Номер партії відповідає кінцевій даті споживання.

Вага: 72г (3шт).