укр рус

Про дресуру

Якщо ви хочете, щоб ваш собака був розумним, слухняним, вихованим та приносив вам лише радість, а не розчарування, то без дресирування тут не обійтися.

Лише уявіть, як це чудово, коли поряд з вами вихований собака, який слухняно виконує всі ваші команди: сідає, гуляє, приносить палицю… Такий собака – гордість для будь-якого господаря. Але досягнути таких результатів можна лише шляхом довгих та наполегливих тренувань. І чим раніше ви почнете виховання цуценяти, тим більших результатів досягнете.

Перед тим, як розпочати стартовий курс дресирування, визначте, для яких цілей ви будете виховувати собаку:

  • для захисту та охорони будинку;
  • для участі у виставках та змаганнях;
  • для пошукової роботи;
  • чи вам потрібний просто собака-компаньйон.

Від цього напряму залежить вибір тренера, майданчика та програми тренувань. Але, які б цілі ви не переслідували, основним та обов’язковим для кожного міського собаки був та залишається початковий (загальний) курс слухняності.

Малюки у віці 1,5-2 місяців лише починають пізнавати світ. Вони дуже допитливі та легко вбирають нові знання, сприймаючи будь-яке навчання, як захоплюючу гру. Тому зовсім даремно деякі власники собак ігнорують тренування в цьому віці, вважаючи, що в цей період курс дресури може негативно відобразитися на неміцній психіці цуценяти. Навпаки, це ідеальний час для освоєння грайливими та допитливими непосидами найпростіших команд, пов’язаних з активними діями: «До мене!», «Гуляти!»… А для того, щоб тренування були найбільш ефективними, проводьте їх в ігровій формі.

Отже, які основні команди повинен знати ваш собака?

До мене!

Як навчити:

Знайшовши момент, коли песик не зайнятий якоюсь важливою для нього справою, покличте його. Не нервуйте та не роздратовуйтесь, якщо ваш улюбленець відразу ж не підбіжить до вас, кличте його до тих пір, поки він не виконає вашу команду. Після того, як ціль була досягнута, не шкодуйте похвал: приголубте цуценя, дайте йому приготовлені ласощі. Повторіть цю вправу декілька разів, але не перевантажуйте малюка – на початковому етапі тривалість тренування повинна бути не більше 10-15 хвилин.

Гуляти!

Як навчити:

Навчання цій команді зазвичай проходить в парі з командою «До мене!». Після того, як ваш непосида підбіг до вас по команді та отримав заслужену порцію ласощів та ласку, відпустіть його, сказавши: «Гуляти!»

В 3 місяці, коли цуценя цілком освоїв команди «До мене!» та «Гуляти!», можна починати вивчення гальмівних команд: «Лежати!», «Сидіти!», «Місце!»

Сидіти!

Як навчити:

Навчити цій команді досить просто, маючи під рукою шматочок ласощів. Підніміть бажаний шматочок над його головою і скажіть: «Сидіти!». Щоб дотягнутися до ласощів, цуценяті доведеться сісти. Похваліть його за це та віддайте ласощі. Якщо ваш упертюх відмовляється виконувати команду, в надії отримати бажане просто так, посадіть його, надавивши на корпус. І лише після цього віддайте йому гостинець.

Лежати!

Як навчити:

До вивчення цієї команди переходьте, добре засвоївши команду «Сидіти!». Після того, як цуценя сіло, піднесіть ласощі до його носу і в момент, коли він за ним потягнеться, опустіть руку вниз та вперед, одночасно надавлюючи на холку. Можливо, вам доведеться не один раз повторити цю вправу перед тим, як цуценя почне лягати по команді, але будьте мужні та не зупиняйтеся на досягнутому.

Місце!

Як навчити:

Ця команда достатньо складна для цуценяти. Але йому буде простіше оволодіти нею, якщо ви будете ховати під підстилку ласощі чи класти на неї іграшки. Тоді у цуценяти закріпиться асоціація «місце» – це приємно та цікаво, та він із задоволенням буде виконувати команду.

Цим простим командам, а також загальному послуху, навчіть вашого малюка вдома. Але варто подумати і про більш серйозне дресирування – на майданчику з професіональним тренером. Він допоможе вам та вашому улюбленцю знайти взаєморозуміння, пояснить вам, як правильно займатися з малюком, як підтримати та відшліфувати навички отримані на майданчику з професіоналом.

Починаючи курс початкового дресирування, будьте терплячі та поблажливі до свого улюбленця. Не використовуйте у вихованні занадто жорсткі методи, щоб не травмувати психіку собаки. Нехай вашими союзниками в цій справі будуть похвала та щедра винагорода.

 

назад
Продукція Pedigree

PEDIGREE® з яловичиною та кроликом. Повнораціонний консервований корм для дорослих собак всіх порід.

Состав: м’ясо і субпродукти мінімум 37.5% (у том числі яловичина мінімум 4%), злаки, жом буряковий, рослинна олія, вітаміни, мінеральні речовини.

Харчова цінність (на 100 г): білки - 7 г, жири - 4 г, зола - 2.5 г, клітковина - 0.5 г, волога - 82 г, вітамін А - 100 МО, вітамін Е - не менше 1 мг, вітамін D - 10 MО.

Енергетична цінність (на 100 г): 70 ккал.

Упаковка: пакетик 100г.