укр рус

Вибір майданчика

Для більшості собаководів в Україні майданчики для дресирування собак до сих пір залишаються недоступними. А в тих населених пунктах, де вони є, не всі мають уявлення, для чого підходять їх улюбленцю заняття на майданчику. Між тим, заняття на спеціально обладнаному майданчику вважаються видом собачого спорту, а тренування на майданчику називають «аджиліті» (від англ. «agility» – спритність). Існують спеціальні аджиліті-змагання, в яких може брати участь будь-який пес, незалежно від походження.

Під час змагань собака демонструє спритність та навички, виконуючи вправи на знарядді. Яке знаряддя знаходиться на майданчику і для чого воно призначене?

Бум

Бум – це «собачий» аналог спортивної колоди. Пес повинен вміти по команді господаря влізти на бум та пройти по ньому, закінчивши вправу впевненим спуском.

Бар’єр

Зазвичай на майданчику є, як мінімум, 2 бар’єри різної висоти – один для великих, а інший – для дрібних порід собак. Якщо ваш собачка маленький, то перед тим, як навчити взяттю бар’єра, переконайтеся, що він не вище, ніж дворазовий зріст вашого малюка (у холці).

Драбина

Драбина нагадує драбину на дитячій гірці, тільки ця драбина двостороння. Собака повинен підніматися на драбину з одного боку, а спускатися з іншого боку. Багатьом песикам це знаряддя дістається важко, оскільки вони бояться висоти. Щоб подолати страх перед драбиною, господарю доведеться на перших порах долати її разом з улюбленцем, підстраховуючи крихітку від можливого падіння. І лише після того, як у вас з’явиться тверда впевненість, що малюк не впаде зі знаряддя, можна починати самостійне проходження драбини.

«Штахет»

Багато з вас, напевно, бачили на шоу, як собаки дрібних порід чи кішки роблять «змійку» біля ніг крокуючого господаря. Навчити песика цьому трюку можна за допомогою штахету – серії стовпчиків, біля яких песик повинен пробігти «змійкою».

«Колесо»

«Колесо» закріплене на певній висоті та нагадує знаряддя для циркового трюку. Собаки обожнюють стрибати через колесо. Але знову ж таки, переконайтесь, що висота стрибка придатна для вашого улюбленця.

«Будиночок»

Свою назву це знаряддя отримало за схожість з дахом будинку. За функціональністю – це той же бар’єр, але замість звичайного стрибка, песику доведеться здійснити декілька рухів – спочатку, щоб заскочити за похилу поверхню, а потім відразу ж подолати бар’єр, закінчуючи вправу зіскоком з іншого боку «будиночку» на землю.

Наявність знаряддя на майданчику, безумовно, важлива. Але, крім цього, зверніть увагу на стан «тренажерів». Дуже важливо, щоб ваш улюбленець не поранився під час занять.

Вирушаючи на майданчик, ви також можете захопити м’ячик чи фрісбі (літаюча тарілка). Собачки обожнюють ловити м’ячик чи «тарілку» в стрибку. Із задоволенням вони грають і в футбол.

Ну, і звичайно, не забувайте брати з собою ласощі. Робота на «знаряддях» для вашого улюбленця – це теж дресирування і, крім задоволення від виконання вправи, ваш улюбленець заробив смачну «винагороду».

Правильно обрати методику тренування, уникнути помилок у навчанні собаки вам допоможе досвідчений тренер. В залежності від особливостей характеру вашого улюбленця та вибору майданчику, інструктор допоможе вам скласти оптимальну програму дресирування собаки та надасть вам всі необхідні рекомендації.

назад
Продукція Pedigree

PEDIGREE® з яловичиною та кроликом. Повнораціонний консервований корм для дорослих собак всіх порід.

Состав: м’ясо і субпродукти мінімум 37.5% (у том числі яловичина мінімум 4%), злаки, жом буряковий, рослинна олія, вітаміни, мінеральні речовини.

Харчова цінність (на 100 г): білки - 7 г, жири - 4 г, зола - 2.5 г, клітковина - 0.5 г, волога - 82 г, вітамін А - 100 МО, вітамін Е - не менше 1 мг, вітамін D - 10 MО.

Енергетична цінність (на 100 г): 70 ккал.

Упаковка: пакетик 100г.