укр рус

Виховання вдома

Виховання собаки починається з будинку, де він мешкає, з перших днів життя цуценяти, та продовжується все життя. Вдома собака проводить дуже багато часу, спілкуючись з вами, іншими членами сім’ї чи просто граючись сам по собі. Ваш будинок для улюбленця – це своєрідний всесвіт зі своїми законами. Саме тут починається виховання цуценяти.

Закон № 1. Мій дім – моя фортеця.

Уявлення про дім для собаки можна розглядувати на різних рівнях. Насамперед це «будиночок» чи місце вашого улюбленця. Воно повинне бути недоторкане та асоціюватися у песика лише з приємними почуттями. Щоб привчити собаку до місця, можна навіть непомітно ховати ласощі чи іграшки під його підстилкою. Коли ваш улюбленець знайде «сюрприз», радості його не буде меж, і поступово він запам’ятає, що «місце» – це приємно та цікаво. Ні в якому разі не відправляйте пса «на місце» в якості покарання.

Пам’ятайте, що для собаки місце повинне асоціюватися з почуттям безпеки та затишку. Це стосується і більш широкого поняття «дому» – вашого будинку чи квартири. Будучи і цуценям, і дорослим собакою, пес повинен відчувати турботу, увагу та любов. Тепер він – член вашої родини.

Закон № 2. Мій господар – вожак «зграї».

Ваш собака повинен розуміти, що ви – головний. Не боятися вас, а саме розуміти. Криками, побоями та жорстокістю ви нічого не досягнете, крім агресії та психічних зривів у вашого собаки. Те ж саме трапиться, якщо ви будете байдужими до свого улюбленця. Ви повинні навчитися бути невмолимими, коли це потрібно, але і проявляти ніжність та ласку, не дозволяючи собаці зловживати цим. І як вожак «зграї», ви повинні спілкуватися з собакою, розказуючи та показуючи йому нове та незвідане, тому що ви для нього – беззаперечний авторитет, і все, що собака дізнається від вас, він приймає за істину першої інстанції.

Закон № 3. Вожак завжди правий.

У природній собачій зграї вожак завжди правий. Це правило собачого світу переноситься і на вашу сім’ю. Собака ніколи не образиться, якщо вожак покарає його «за справу» (не брутально!), і буде всіма шляхами намагатися за будь-якої можливості догодити улюбленому господарю. В межах чотирьох стін ви повинні встановити зі своїм улюбленцем тісний контакт. По-справжньому слухатися пес буде лише того, кому довіряє. Хваліть вашого улюбленця, постійно підбадьорюйте гарну поведінку. У питаннях покарання будьте послідовні та справедливі. Пам’ятайте, що собака сприймає ваше покарання, як наслідок свого останнього вчинку, тому карайте його відразу після здійснення провини, а не через якийсь час – це може дезорієнтувати вашого улюбленця та спонукати його остерігатися вас. Якщо ж собака зрозуміє, що ви суворий, але справедливий вожак, він почне довіряти вам.

Закон № 4. Всьому та для всіх своє місце.

Точно так як і у вашого собаки, у вас можуть бути свої «недоторкані» місця. Наприклад, ліжко, дивани, кухня, кабінет і т.д. Собаку легко навчити, що доступ в такі «зони» небажаний. АЛЕ ні в якому разі не кричіть, і не виштовхуйте собаку. Навчайте його спокійним голосом. Пам’ятайте, що собака НЕ РОЗУМІЄ незнайомі слова, він розуміє інтонації. Якщо ви постійно будете кричати на улюбленця, ви прирікаєте його на стрес. Собаки дуже важко переживають невдоволення господаря. Пес повинен навчитися дотримуватися чистоти в будинку.

У собак від природи закладено лише 2 табу по відношенню до «справ»: не «ходити» туди, де їм, і туди, де сплю. Будь-який інший куточок чи навіть центр кімнати цілком підійде. Не потурайте «природі» вашого улюбленця. Наберіться терпіння та навчіть його робити «справи» або на вулиці, або в його особистому «туалеті».

Закон № 5. Речі господаря – це речі господаря. Мої речі – і мої, і господаря.

З дитинства важливо навчити песика «ділитися» своїми речами. Він повинен звикнути до того, що ви можете забрати у нього іграшку, предмет чи навіть миску з їжею. Захищати свою власність, і особливо їжу – в природі собак. Ну, а раптом ваш непосида вирішить «присвоїти» ту чи іншу річ? Саме тому пес повинен розуміти, що господар має право відняти річ. До цієї навички слід привчати цуценя з самого дитинства, обмінюючи його «власність» на ласощі.

Поступово він навчиться легко віддавати іграшки, не гарчати на миску, що забирають у нього з-під носу.
В той же час песик повинен розуміти, що речі господаря – недоторкані. Якщо ваш пес продовжує гризти, шматувати чи «колекціонувати» речі, намагайтеся зрозуміти, чому. Дуже часто собаки таким чином намагаються замінити господаря тими речами, які зберігають його запах. Але частіше за все їм просто нудно та нічим себе зайняти. Забезпечте вашого «гризуна» іграшками, та проблема буде вирішена.

Закон № 6. Не гавкати.

Безперервний собачий гавкіт здатний звести людину з розуму. Будучи власником собаки, ви повинні навчити свого песика перестати гавкати по вашій команді. Навчання це проводиться як і будь-яке інше – через заохочення. Дуже часто собачки гавкають, щоб привернути до себе увагу. Їм хочеться погратися з вами чи просто «поговорити по душам». Багато господарів сприймають такий гавкіт, як абсолютно неконтрольований, і щоб «втихомирити» улюбленця, кидають йому іграшку чи кісточку. Улюбленець думає ж, що його винагородили за гавкіт.

Припиняючи гавкіт свого улюбленця, не забувайте, що людський крик собака сприймає як прояв «людської» агресії та невдоволення улюбленцем. Набагато ефективніше для собаки ваше мовчання, відмова від участі у грі. Але тільки ні в якому разі не затягуйте «образу» і обов’язково похваліть собаку за усвідомлення його провини.

Закон № 7. Канючення небезпечне для життя.

Всі цуценята намагаються випрошувати у господаря шматочки. Якщо б «Оскарів» давали за найбільш «жалісно-голодний» погляд, всі статуетки, безумовно, присуджувалися б собакам. А між тим з цього починається багато проблем. З невинного «випрошувача» ваш пес зможе перетворитися у «крадія» всього смачного, що він зможе знайти під час вашої відсутності. Найстрашніше у «випрошуванні» криється не в потенціальній проблемі з поведінкою і послухом собаки. Песики, як правило, отримують позитивні емоції не від самого шматка, а тому, що ви йому цей шматочок дали. Захоплений вашим «визнанням» (оскільки ви ж даєте йому ласощі!), собачка може з’їсти навіть те, чого в природі б ніколи не з’їв. Підтримуючи це, ви наражаєте свого собаку на справжню небезпеку. Ваші гості чи діти можуть не знати, що копченості можуть зруйнувати печінку собаки, а шоколад і зовсім небезпечний для життя!

Закон № 8. Закони стосуються всіх!

Вирішуючи на домашній раді слідувати тим чи іншим правилам у вихованні улюбленця, важливо ВСІМ членам сім’ї притримуватися обраної тактики. Не потурайте примхам та капризам – ні улюбленців, ні дітей, які часто «балують» песиків.

Виховання цуценяти завжди основується на заохоченні та довірі. Для собак «гарно» і «правильно» – це те, за що похвалили. Застосовуючи тактику заохочення «правильної» поведінки, ви легко допоможете вашому улюбленцю стати найвихованішим та найщасливішим членом сім’ї.

назад
Продукція Pedigree

PEDIGREE® з яловичиною та кроликом. Повнораціонний консервований корм для дорослих собак всіх порід.

Состав: м’ясо і субпродукти мінімум 37.5% (у том числі яловичина мінімум 4%), злаки, жом буряковий, рослинна олія, вітаміни, мінеральні речовини.

Харчова цінність (на 100 г): білки - 7 г, жири - 4 г, зола - 2.5 г, клітковина - 0.5 г, волога - 82 г, вітамін А - 100 МО, вітамін Е - не менше 1 мг, вітамін D - 10 MО.

Енергетична цінність (на 100 г): 70 ккал.

Упаковка: пакетик 100г.