укр рус

Боремося з поганими звичками

Зараз цуценя рухоме лише допитливістю і з однаковим задоволенням грається як зі своїми іграшками, так і з вашим взуттям. Сяючи від щастя, що нарешті він вивчив всі смаки та запахи пульту від телевізора та ніжки столика, ваш малюк такий милий та безпосередній, що ви з легкістю все йому пробачаєте. І здійснюєте тим самим величезну помилку, порушуючи заповідь власника собаки: «Не дозволяйте вашому цуценяті те, чого ви не дозволили б дорослому собаці». Без вашої підказки песик ніколи не здогадається, чого робити не можна. А те, що дозволили, робити можна, хоч зараз, хоч потім. Саме тому, щоб виховати з вашого кумедного малюка дорослого вихованого собаку, важливо з моменту появи цуценяти в будинку почати формування правильної поведінки.

Ось декілька порад, як не дозволити поганим звичкам розвинутися.

Канючення.

Зараз ви не перестаєте тішитися зі свого малюка. Ні вам, ні гостям, ні комусь іншому неможливо встояти, коли14423c3ddea775496a9f672e1320c7dd він з проханням в очах влаштовується спостерігати за вашою трапезою. Час від часу він барабанить хвостиком по підлозі, торкає вас лапкою, нагадуючи, що ось він, тут, покірно очікуючи смачненького, що ви так апетитно закидаєте за обидві щоки! Відразу пригадується питання з анекдоту «Ану ж, ану ж, а що це у вас там таке смачненьке? Спробувати не дасте?».
Та не зайвим було б згадати і відповідь: «А що сало пробувати, сало воно і є сало». Але ні, ви не можете втриматися та пригощаєте малюка зі столу...

Обережно! Оскільки, даючи малюку ласий шматочок, ви, передусім, нагороджуєте його за канючення, виховуючи в ньому погану звичку. Собака не знає, що канючити – погано чи неправильно. Собаки взагалі готові їсти завжди та все, це прояв інстинкту, який склався віками у диких собак.

Дуже важливо виробити у вашого малюка правильне ставлення до їжі. У нього повинна бути своя миска, своє місце, своя їжа та відведений для неї час. Останній фактор дуже значний, оскільки в собачій зграї першим їсть завжди вожак. Якщо ви будете годувати вашого песика до того, як поїли самі, ви ризикуєте стикнутися з проблемою непослуху в майбутньому або, що ще гірше, зі спробами вашого улюбленця позмагатися за лідерство в сім’ї.

Стрибки «привітання».

Малюк весь час стрибає на вас, коли ви приходите додому чи коли просто бавитеся з ним? Така поведінка природна для вашого песика – так він радіє, проявляє свою любов та запрошує погратися. Якою б зворушливою ця поведінка не була зараз, від цієї звички його необхідно відучити з дитинства. Уявіть, що буде, коли ваш «малюк» буде важити 40-50 кг та стрибати на всіх підряд в пориві прояву «дружніх почуттів». Ніколи не дозволяйте малюку стрибати на вас чи ваших гостей.

Повернувшись додому, нагніться та приголубте малюка на його рівні. Дуже гарно, якщо в цей момент на цуценяті буде м’який ошийник, щоб ви могли однією рукою утримувати його, а іншою – гратися з ним. Якщо ж ваш улюбленець все-таки намагатиметься стрибнути, спробуйте виставити вперед коліно чи з невеликим зусиллям відштовхніть його вниз. Повірте, дуже скоро ваш малюк зрозуміє, що свої емоції слід виражати більш стримано, а стрибки на людину нічим гарним не закінчуються.

Дзявкання та гавкіт.

І для малюків, і для дорослих собак голос – один із способів спілкування. Наскільки цуценята активні, настільки ж вони прагнуть виразити свої почуття, в тому числі за допомогою звуків. Гавкіт та дзявкання малюка може означати велику кількість емоцій: щастя, нудьга, страх, радість, самотність, спроби привернути увагу, попередження про небезпеку... І це далеко неповний список! Навіть сміх собаки схожий на подзявкування впереміш з пофиркуванням.

Відучити собаку гавкати ви ніколи не зможете. Це рівноцінно тому, щоб заборонити собаці їсти чи гуляти. В цьому випадку навчання повинне бути направлене на те, щоб песик перестав гавкати за вашою командою. Для цього в момент, коли ваш улюбленець з гавкотом кидається на перехожих, слід вкласти його по команді, суворо сказавши: «Не можна!». Якщо ж малюк намагатиметься знову загавкати та залишити місце, різко спиніть його, а потім знову скомандуйте: «Лежати!»

Вкрай складно відучити собаку підбирати їжу на вулиці, якщо не почати виховувати малюка з раннього віку. Рот собаки відіграє таку ж роль в пізнанні світу, що й руки для людини. Тому, якщо ваш малюк побачив щось цікаве (і, напевно, дуже смачне!), він, звичайно ж, з радістю кинеться «спробувати на зуб» свою здобич. І ось ледь ви не встигли обернутися, як він вже щось жує із задоволеним виглядом. Поступово дорослішаючи та отримуючи знання про особливо смачні (з точки зору собаки!) предмети, ваш улюбленець буде прагнути цей «багаж» приховати «на чорний день», зариваючи щойно знайдену кісточку вже навіть не другої свіжості. Не варто соромитися та думати, що пес недоїдає. Це лише поклик природи, що переріс у шкідливу звичку, впоратися з якою допоможе команда «Фу!».

З трьох місяців у цуценят починають різатися зубки, та ось тут вже вам доведеться бути насторожі! Малюк буде гризти все, що потрапить йому на очі: тапки, книги, меблі, взуття, дроти... Тут ні в якому разі не можна проявляти поблажливість. Щойно малюк зручно влаштується з вашими тапочками в зубах, негайно скажіть йому «Фу!» та легенько шльопніть. Накидайте малюку побільше пружних та цупких іграшок, але не варто використовувати замість них свої старі речі – цуценя з дитинства повинне засвоїти, що належить йому, а що – вам. Прекрасний засіб, щоб почесати зубки, – кісточка Denta Stix®, яку можна давати цуценятам.

Повірте, не варто чекати, коли у вашого улюбленця з’являться та укоріняться шкідливі звички, почніть його виховання якомога раніше. З малюком слід поводитися ласкаво та терпляче, але досить наполегливо. Якщо ж постійно потурати малюку, надалі впоратися з ним буде вкрай складно.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% яловичини), олії та жири (включаючи 0.5%соняшникової олії та 0.3% риб'ячого жиру), мінерали, продукти рослинного походження.

Аналіз(%): білки - 23, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2. Енергетична цінність (100 г): 369 ккал.

Додатки (на кг): вітамін A - 8500 МО, вітамін D3 - 940 МО, вітамін E – 270 мг, сульфат міді – 11 мг, сульфат марганцю – 100 мг, йодид калію – 1 мг, сульфат цинку – 450 мг.

Пакування: 15 кг.