укр рус

Хлор у складі кормів для собак

Основне завдання хлору в організмі – вироблення соляної кислоти, яка є основою шлункового соку та відповідає за травну функцію. Хлор бере участь у підтримці кислотно-лужного балансу, який має великий вплив на метаболізм і травлення, а, отже, на загальний стан тварини. Крім того, хлор – найбільш поширений негативно заряджений іон, що входить до складу міжклітинної рідини.

При нестачі хлору в кормі у собак знижується вироблення шлункового соку, спостерігаються розлади травлення, вони погано засвоюють білки та інші поживні речовини, що входять до складу корму. Кислотно-лужний баланс організму собаки зміщується в бік збільшення кислотності, тварина починає втрачати вагу, а у маленьких і молодих тварин спостерігається затримка росту й розвитку.

Наслідком дефіциту хлору також можуть бути слабкість і ті ж симптоми, якими характеризується дефіцит калію: нервові розлади, зниження апетиту, слабкість, в тому числі м'язова, а також зупинка серця. При цьому у собаки погіршується стан шерсті та спостерігається її випадання.

Надлишок хлору, що надходить до організму з їжею, може стати причиною зміни рівня кальцію і калію в крові та виникнення метаболічного ацидозу – патологічного стану, який характеризується порушенням кислотно-лужного балансу в організмі.

Так як у більшості харчових продуктів хлор міститься в обмежених кількостях, то в готовий корм для собак необхідно додавати хлоридовмісні солі, наприклад, хлорид натрію (кухонну сіль).

Потреба собаки в натрії в 1,5 рази перевищує потребу в хлориді, так як основна кількість натрію і хлориду надходить з сіллю, в якій хлориду в 1,5 рази більше, ніж натрію. Корм для дорослих собак повинен містити не менше 0,06% натрію і 0,09% хлориду (по відношенню до сухої маси), а для цуценят їх вміст має бути в 5 разів більший.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, продукти рослинного походження, екстракти рослинних білків, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% курятини), мінерали, насіння, олії та жири, трави. Харчова цінність (100г): білки – 9%, жири – 2%, зола – 5.7%, сира клітковина – 0.5%, кальцій – 0.7%.

Додатки: сульфат заліза – 53.8 мг, вітамін А – 5730 МО, вітамін Е – 57.4 мг, Омега-3 жирні кислоти – 1151 мг.

Енергетична цінність (100г): 321 ккал.

Зберігати при температурі від +4C до +35С та відносній вологості повітря не більше 75%. Кінцева дата споживання та ідентифікаційний номер заводу-виробника: див. на зворотній стороні упаковки. Продукт вироблений за 18 місяців до кінцевої дати споживання. Номер партії відповідає кінцевій даті споживання.

Вага: 72г (3шт).