укр рус

Хлор у складі кормів для собак

Основне завдання хлору в організмі – вироблення соляної кислоти, яка є основою шлункового соку та відповідає за травну функцію. Хлор бере участь у підтримці кислотно-лужного балансу, який має великий вплив на метаболізм і травлення, а, отже, на загальний стан тварини. Крім того, хлор – найбільш поширений негативно заряджений іон, що входить до складу міжклітинної рідини.

При нестачі хлору в кормі у собак знижується вироблення шлункового соку, спостерігаються розлади травлення, вони погано засвоюють білки та інші поживні речовини, що входять до складу корму. Кислотно-лужний баланс організму собаки зміщується в бік збільшення кислотності, тварина починає втрачати вагу, а у маленьких і молодих тварин спостерігається затримка росту й розвитку.

Наслідком дефіциту хлору також можуть бути слабкість і ті ж симптоми, якими характеризується дефіцит калію: нервові розлади, зниження апетиту, слабкість, в тому числі м'язова, а також зупинка серця. При цьому у собаки погіршується стан шерсті та спостерігається її випадання.

Надлишок хлору, що надходить до організму з їжею, може стати причиною зміни рівня кальцію і калію в крові та виникнення метаболічного ацидозу – патологічного стану, який характеризується порушенням кислотно-лужного балансу в організмі.

Так як у більшості харчових продуктів хлор міститься в обмежених кількостях, то в готовий корм для собак необхідно додавати хлоридовмісні солі, наприклад, хлорид натрію (кухонну сіль).

Потреба собаки в натрії в 1,5 рази перевищує потребу в хлориді, так як основна кількість натрію і хлориду надходить з сіллю, в якій хлориду в 1,5 рази більше, ніж натрію. Корм для дорослих собак повинен містити не менше 0,06% натрію і 0,09% хлориду (по відношенню до сухої маси), а для цуценят їх вміст має бути в 5 разів більший.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% яловичини), олії та жири (включаючи 0.5%соняшникової олії та 0.3% риб'ячого жиру), мінерали, продукти рослинного походження.

Аналіз(%): білки - 23, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2. Енергетична цінність (100 г): 369 ккал.

Додатки (на кг): вітамін A - 8500 МО, вітамін D3 - 940 МО, вітамін E – 270 мг, сульфат міді – 11 мг, сульфат марганцю – 100 мг, йодид калію – 1 мг, сульфат цинку – 450 мг.

Пакування: 15 кг.