укр рус

Хлор у складі кормів для собак

Основне завдання хлору в організмі – вироблення соляної кислоти, яка є основою шлункового соку та відповідає за травну функцію. Хлор бере участь у підтримці кислотно-лужного балансу, який має великий вплив на метаболізм і травлення, а, отже, на загальний стан тварини. Крім того, хлор – найбільш поширений негативно заряджений іон, що входить до складу міжклітинної рідини.

При нестачі хлору в кормі у собак знижується вироблення шлункового соку, спостерігаються розлади травлення, вони погано засвоюють білки та інші поживні речовини, що входять до складу корму. Кислотно-лужний баланс організму собаки зміщується в бік збільшення кислотності, тварина починає втрачати вагу, а у маленьких і молодих тварин спостерігається затримка росту й розвитку.

Наслідком дефіциту хлору також можуть бути слабкість і ті ж симптоми, якими характеризується дефіцит калію: нервові розлади, зниження апетиту, слабкість, в тому числі м'язова, а також зупинка серця. При цьому у собаки погіршується стан шерсті та спостерігається її випадання.

Надлишок хлору, що надходить до організму з їжею, може стати причиною зміни рівня кальцію і калію в крові та виникнення метаболічного ацидозу – патологічного стану, який характеризується порушенням кислотно-лужного балансу в організмі.

Так як у більшості харчових продуктів хлор міститься в обмежених кількостях, то в готовий корм для собак необхідно додавати хлоридовмісні солі, наприклад, хлорид натрію (кухонну сіль).

Потреба собаки в натрії в 1,5 рази перевищує потребу в хлориді, так як основна кількість натрію і хлориду надходить з сіллю, в якій хлориду в 1,5 рази більше, ніж натрію. Корм для дорослих собак повинен містити не менше 0,06% натрію і 0,09% хлориду (по відношенню до сухої маси), а для цуценят їх вміст має бути в 5 разів більший.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м'ясо і субпродукти (в тому числі мозкової кісточки - мін. 4%, м'яса - мін. 4%), цукру, олії і жири, дріжджі.

Харчова цінність (на 100 г): білки -13 г, жир - 10 г, клітковина - 3 г, кальцій - 3 г, зола - 11,5 г, вітамін А - 250 МО, вітамін Е - 3 мг, залізо - 1 , 5 мг, жири (омега-3 поліненасичені жирні кислоти - 40 мг)

Енергетична цінність (на 100 г): 330 ккал.

Вага упаковки: 150 грам.