укр рус

Хлор у складі кормів для собак

Основне завдання хлору в організмі – вироблення соляної кислоти, яка є основою шлункового соку та відповідає за травну функцію. Хлор бере участь у підтримці кислотно-лужного балансу, який має великий вплив на метаболізм і травлення, а, отже, на загальний стан тварини. Крім того, хлор – найбільш поширений негативно заряджений іон, що входить до складу міжклітинної рідини.

При нестачі хлору в кормі у собак знижується вироблення шлункового соку, спостерігаються розлади травлення, вони погано засвоюють білки та інші поживні речовини, що входять до складу корму. Кислотно-лужний баланс організму собаки зміщується в бік збільшення кислотності, тварина починає втрачати вагу, а у маленьких і молодих тварин спостерігається затримка росту й розвитку.

Наслідком дефіциту хлору також можуть бути слабкість і ті ж симптоми, якими характеризується дефіцит калію: нервові розлади, зниження апетиту, слабкість, в тому числі м'язова, а також зупинка серця. При цьому у собаки погіршується стан шерсті та спостерігається її випадання.

Надлишок хлору, що надходить до організму з їжею, може стати причиною зміни рівня кальцію і калію в крові та виникнення метаболічного ацидозу – патологічного стану, який характеризується порушенням кислотно-лужного балансу в організмі.

Так як у більшості харчових продуктів хлор міститься в обмежених кількостях, то в готовий корм для собак необхідно додавати хлоридовмісні солі, наприклад, хлорид натрію (кухонну сіль).

Потреба собаки в натрії в 1,5 рази перевищує потребу в хлориді, так як основна кількість натрію і хлориду надходить з сіллю, в якій хлориду в 1,5 рази більше, ніж натрію. Корм для дорослих собак повинен містити не менше 0,06% натрію і 0,09% хлориду (по відношенню до сухої маси), а для цуценят їх вміст має бути в 5 разів більший.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% яловичини та 4% птиці), олії та жири (включаючи 0.2% соняшникової олії та 0.25% риб'ячого жиру), продукти рослинного походження (влючаючи 2% сушоної пульпи цукрового буряку), мінерали.

Аналіз (%): білки - 21, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2, жирні кислоти Омега-6 - 2.6, жирні кислоти Омега-3 - 0.2. Енергетична цінність (100г): 372 ккал.

Додатки (на кг): антиоксиданти. Xарчові додатки: вітамін A - 13500 МО, вітамін D3 – 1475 МО, вітамін E - 275 мг, сульфат міді – 16.9 мг, сульфат марганцю – 235 мг, йодид калію – 1.6 мг, селеніт натрію – 0.11 мг, сульфат цинку – 625 мг.

Пакування: 2.4 кг, 8.4 кг.