укр рус

Магній у складі кормів для собак

В організмі собаки іони магнію є другими за поширеністю внутрішньоклітинними катіонами. Цей мінерал відповідає за здоров'я кісток і нормальне функціонування нервової системи собаки, а його катіони беруть участь більш ніж у 300 метаболічних процесах. Зокрема, у виробництві енергії на клітинному рівні.

Магній необхідний для всмоктування і правильного використання певних вітамінів і мінералів, зокрема, вітамінів С і Е, кальцію, фосфору, натрію і калію. Він також необхідний для нормального росту зубів і кісток, функціонування безлічі ферментів в організмі та для утворення білків.

Магній надходить до організму собаки з кормами у вигляді солей і бере участь в енергетичному обміні, метаболізмі ДНК і РНК, синтезі протеїну, роботі м'язів і мембран нервових клітин.

Магній міститься в кістках ссавців, птахів і риб, у сирих зародках пшениці, в усіх зернових і бобових культурах, а також у молоці. Вміст магнію в кормах залежить від інгредієнтів, що складають корм для собак. Слід враховувати, що теплова обробка знижує кількість магнію в продуктах.

Середня добова потреба в магнії у цуценяти – 22 мг на 1 кг маси тіла, дорослого собаки – 11 мг. При цьому на баланс магнію в організмі впливають кальцій і фосфор. Більша, ніж необхідно, кількість цих мінералів може погіршити всмоктування магнію в кишечнику собаки.

При нестачі магнію в організмі у собаки спостерігається крайня збудливість і тетанія (судомні напади). При хронічній недостатності магнію у собак спостерігаються відкладення солей кальцію на стінках артеріальних судин, серці й нирках.

При надлишку магнію у собаки може спостерігатися пронос, а також погіршуватися засвоєння кальцію і фосфору організмом.

назад