укр рус

Вибір собаки

Собака повинен максимально відповідати вимогам хазяїна, а обрати собі чотириногого друга з більш ніж 500 порід доволі непросто. Та можете не хвилюватися: для кожного з нас, незалежно від статку, роду діяльності, способу життя, темпераменту чи фізичного стану, обов’язково знайдеться собака, що в найповнішій мірі задовольнить наші потреби.

Обираючи собаку для себе та своєї сім’ї, слід врахувати його характер, потребу в догляді, харчуванні, здібності до навчання. Спочатку визначтеся, навіщо вам потрібен собака. Зрозуміло, що вибір завсідника модних вечірок й того, хто хоче захистити свій дім-фортецю від зазіхань або ж знайти супутника для тривалих піших прогулянок, буде різним.

Вибір собаки також слід робити виходячи з ваших фізичних можливостей. Сильному витривалому чоловікові можна обирати будь-яку породу: він однаково добре впорається і з маленькою, і з великою. Однак, якщо ви людина зайнята, при виборі собаки слід врахувати, з ким із членів вашої сім’ї він буде проводити більшу частину свого часу. Якщо це жінка чи діти, не слід зупиняти свій вибір на великих і деяких середніх породах собак.

Також слід визначитись із розміром собаки. При цьому пам’ятайте: деякі маленькі собаки, як не дивно, через свою енергійність та рухливість займають значно більше місця, ніж великі. Крім того, такі собаки є більш вередливими. Кімнатно-декоративні собачки можуть стати відданими супутниками й будуть найкращим вибором для мешканців міста та людей похилого віку. Не слід брати їх як живу іграшку для маленьких дітей. До речі, маленькі собаки живуть довше, ніж великі. Великим породам зазвичай потрібно багато місця, достатня кількість корма й солідне щоденне фізичне навантаження.

Багато незручностей для мешканців міста може становити шерсть собаки. Тому доведеться шукати компроміс: шерсть довгошерстих і короткошерстих порід розповсюджується квартирою однаково, от лишень коротку шерсть прибирати складніше, ніж довгу.

Від голих і короткошерстих порід шерсті нема, але вам доведеться регулярно доглядати за шкірою таких собак або ж кожні 2-3 місяці тримінгувати їх. Відносно мало шерсті в квартирах володарів пуделів та інших кучерявих порід (керрі-блю-тер’єр, бедлінгтон). Але їх потрібно регулярно вичісувати й стригти.

Важливе питання – темперамент. Як ваш, так і собаки. У кожній породі є добрі й злі, активні й спокійні, домінантні й підкорені, такі, що легко вчаться, й узагалі не схильні до покори особини. Тому говорити можна тільки про певну схильність більшості собак окремої породи вести себе певним чином.

Рухливого, енергійного собаку легше тримати в добрій фізичній формі, але йому потрібні триваліші прогулянки. Погано дресировані темпераментні собаки (коллі, добермани, шнауцери) можуть створити для хазяїна багато незручностей та конфліктних ситуацій. Спокійний флегматичний собака зручний тим, що він займає в житлі менше місця.

Також важливо вирішити, кого ви хочете взяти – пса чи сучку. Багато хто надає перевагу товариству пса, отримуючи велике задоволення від його більш активного ставлення до життя. Сучки, що зазвичай є значно лагіднішими за псів, зручніші для тих, хто має на меті участь у змаганнях і дресировку.

Відповівши на вищенаведені питання, ви звузите коло до 2-5 порід собак, що вас влаштовують. А з такої кількості вибрати значно легше, ніж із 500. Тепер можна детальніше ознайомитися з обраними породами собак: відвідати виставки, поспілкуватися з іншими власниками й вирішити питання якості, або ж класності собаки. Якщо ви купуєте породистого собаку з родоводом, вирішіть, чи вам потрібен просто здоровий та красивий екземпляр цієї породи, чи ви хочете виховувати учасника виставок.

Пам’ятайте: до вибору друга на довгі роки слід підходити свідомо й надзвичайно відповідально.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, продукти рослинного походження, мінеральні речовини (триполіфосфат натрію хв. 2,6%, сульфат цинку хв. 0,11%), м'ясо і субпродукти, масла і жири.

Харчова цінність (100 г): білок - 8,5 г, жир - 1,8 г, зола - 5,8 г, клітковина - 2,3 г, вологість - 14%.

Енергетична цінність (100 г): 229 ккал.

Вага: 45г.