укр рус

Белка и Стрелка

Ще в доісторичні часи люди мріяли наблизитися до зірок. У 20 столітті мрія практично стала реальністю, адже розвиток космонавтики відкривало перед людством величезні перспективи і нові можливості. Після серії запусків безпілотних апаратів радянські конструктори на чолі з Сергієм Корольовим приступили до реалізації свого головного проекту - польоту в космос людини. Але перш було вирішено відправити на орбіту тварин, на яких покладалася місія тестування систем життєзабезпечення в космосі.

Нелегкий вибір

Вибір першого екіпажа був нелегким. Тварини-космонавти повинні були максимально відповідати критеріям, які висуваються дослідницькою групою - відмінне здоров'я, дружелюбність, урівноваженість, вміння пристосовуватися до будь-яких ситуацій, кмітливість, витривалість і т.д. І як це не дивно з величезної кількості кандидатів з відмінною фізичною підготовкою і прекрасним вихованням були обрані ні чим не примітні московські дворняги - Білка і Стрілка.

Собаки-космонавти

Білку і Стрілку готували до польоту самим ретельним чином. З ранку до вечора вони розучували команди інструкторів, займалися на тренажерах, що імітують перевантаження, шуми і вібрацію, проходили численні медичні тести і звикали до умов, максимально наближеним до обстановки корабля. Білка і Стрілка з честю витримали всі випробування і були офіційно затверджені в якостіт екіпажу космічного корабля «Союз - 5». Запуск корабля з собаками на борту відбувся 19 серпня 1960 року. Білка і Стрілка провели в польоті близько 22 годин і 20 серпня вдало приземлилися на Землю вже в статусі народних героїв.

Всесвітня слава

Популярність Білки і Стрілки придбала нечувані масштаби. Мабуть, не було в світі людини, яка б не знала історію цих московський дворняг. Адже їх вимушена подорож дала офіційний старт польотам людини в космос. Обидві народні улюблениці прожили довге і щасливе собаче життя, а в 2008 році їх історія стала основою сценарію відразу двох анімаційних фільмів - серіал «Справжні пригоди Білки і Стрілки» (студія Toonbox) і повнометражний мультфільм "Зоряні собаки Білка і Стрілка» (Центр національного фільму ). Серії першого проекту вже зараз можна подивитися в інтернеті, а прем'єра другого відбулася в 2009 році.

назад
Продукція Pedigree

PEDIGREE® з яловичиною. Повнораціонний консервований корм дорослих собак усіх порід.

Состав: м’ясо та субпродукти – мінімум 37% (у тому числі яловичини мінімум 4%), злаки, рослинна олія, вітаміни, мінеральні речовини.

Харчова цінність (на 100 г): білки – 7 г, жири – 5 г, зола – 2.5 г, клітковина – 0.3 г, волога – 82 г, вітамін А – 100 МО, вітамін Е – не менше 1 мг, вітамін D – 10 МО. Вітаміни зберігають свої якості впродовж усього строку придатності.

Енергетична цінність (на 100 г): 80 ккал.

Упаковка: банка 400г.