укр рус

Белка и Стрелка

Ще в доісторичні часи люди мріяли наблизитися до зірок. У 20 столітті мрія практично стала реальністю, адже розвиток космонавтики відкривало перед людством величезні перспективи і нові можливості. Після серії запусків безпілотних апаратів радянські конструктори на чолі з Сергієм Корольовим приступили до реалізації свого головного проекту - польоту в космос людини. Але перш було вирішено відправити на орбіту тварин, на яких покладалася місія тестування систем життєзабезпечення в космосі.

Нелегкий вибір

Вибір першого екіпажа був нелегким. Тварини-космонавти повинні були максимально відповідати критеріям, які висуваються дослідницькою групою - відмінне здоров'я, дружелюбність, урівноваженість, вміння пристосовуватися до будь-яких ситуацій, кмітливість, витривалість і т.д. І як це не дивно з величезної кількості кандидатів з відмінною фізичною підготовкою і прекрасним вихованням були обрані ні чим не примітні московські дворняги - Білка і Стрілка.

Собаки-космонавти

Білку і Стрілку готували до польоту самим ретельним чином. З ранку до вечора вони розучували команди інструкторів, займалися на тренажерах, що імітують перевантаження, шуми і вібрацію, проходили численні медичні тести і звикали до умов, максимально наближеним до обстановки корабля. Білка і Стрілка з честю витримали всі випробування і були офіційно затверджені в якостіт екіпажу космічного корабля «Союз - 5». Запуск корабля з собаками на борту відбувся 19 серпня 1960 року. Білка і Стрілка провели в польоті близько 22 годин і 20 серпня вдало приземлилися на Землю вже в статусі народних героїв.

Всесвітня слава

Популярність Білки і Стрілки придбала нечувані масштаби. Мабуть, не було в світі людини, яка б не знала історію цих московський дворняг. Адже їх вимушена подорож дала офіційний старт польотам людини в космос. Обидві народні улюблениці прожили довге і щасливе собаче життя, а в 2008 році їх історія стала основою сценарію відразу двох анімаційних фільмів - серіал «Справжні пригоди Білки і Стрілки» (студія Toonbox) і повнометражний мультфільм "Зоряні собаки Білка і Стрілка» (Центр національного фільму ). Серії першого проекту вже зараз можна подивитися в інтернеті, а прем'єра другого відбулася в 2009 році.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% яловичини та 4% птиці), олії та жири (включаючи 0.2% соняшникової олії та 0.25% риб'ячого жиру), продукти рослинного походження (влючаючи 2% сушоної пульпи цукрового буряку), мінерали.

Аналіз (%): білки - 21, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2, жирні кислоти Омега-6 - 2.6, жирні кислоти Омега-3 - 0.2. Енергетична цінність (100г): 372 ккал.

Додатки (на кг): антиоксиданти. Xарчові додатки: вітамін A - 13500 МО, вітамін D3 – 1475 МО, вітамін E - 275 мг, сульфат міді – 16.9 мг, сульфат марганцю – 235 мг, йодид калію – 1.6 мг, селеніт натрію – 0.11 мг, сульфат цинку – 625 мг.

Пакування: 2.4 кг, 8.4 кг.