укр рус

Собаки імператорів, королів та президентів

Бути першою особою держави – нелегка праця. Це колосальна відповідальність за долю країни, цілодобова готовність до будь-яких ситуацій і, як наслідок, велике почуття самотності. Тому не дивно, що найбезкорисливішими та відданими друзями королів, імператорів та президентів завжди були, є та будуть собаки.

Історії відомо, що у великого воїна Олександра Македонського був улюблений пес – борза Перітас. Пес був відданий Македонському та загинув, захищаючи господаря – у нерівному бою зі слоном. Іншим прикладом самовідданості може служити камчатська лайка Олександра III з нехитрим іменем Камчатка. Імператорський улюбленець всюди віддано супроводжував свого господаря та загинув у 1888 році під час аварії потягу, на якому царська сім’я поверталась із Криму.

Взагалі, члени російської царської сім’ї завжди були затятими собачниками. Так, Катерина Велика обожнювала свою левретку Земіру, а у реформатора Петра I було двоє улюбленців – тер’єр Лізетта та данцигський булленбейцер Тиран. Немало розмов ходило і про улюбленця Миколи I – пуделя Гусарі. Дивовижного песика, який славився своєю здібністю вирішувати математичні приклади, подарував імператору Татіщев, який за немалі гроші викупив «артиста» з балагану.

Не відставали від російських монархів та їх іноземні «колеги». У Великобританії, наприклад, славу королівських улюбленців знайшли велиш-коргі-пемброки, яких у королеви Єлизавети за весь час перебуванні на престолі було не менше трьох десятків. А ось король Норвегії Олаф V, відомий своїм захопленням лижним спортом, був нерозлучний зі своїм пуделем Троллем. Є улюблений собака і у 79-річного короля Таїланду Пуміпона Адульядета. Цікаво, що улюбленицею тайського правителя стала не породиста «аристократка», а звичайна дворняжка Тонгденг, яка, вперше потрапивши до палацу вуличним цуценям, залишилась у ньому назавжди.

Серед президентів різних країн також немало затятих «собачників». Наприклад, 38-й президент США Джеральд Форд всюди, навіть на офіційних переговорах, з’являвся із золотистим ретривером Ліберті (англ. liberty – свобода). А у Ліндона Джонсона було цілих три улюбленця (біглі Хім та Хін, а також унікальний білий коллі бланко), поки його дочка не привела додому дворняжку, якій відразу ж дали ім’я Юккі та прийняли в клан Джонсонів. Під час президентства Кеннеді у Білому домі жила пряма спадкоємиця знаменитого собаки-космонавта Стрілки – Пушинка, подарована американському президенту Микитою Хрущовим.

В наш час серед керівників країн та зірок дуже популярні лабрадори. Першим «президентським» лабрадором-ретривером став Бадді – шоколадний пес Білла Клінтона. Російська Конні – чорний лабрадор Володимира Путіна – теж сприяє розповсюдженню модної тенденції на цих чудових собак: її цуценят дарують можновладним особам, в серед яких і австрійський президент Томас Клейстиль, який отримав маленького лабрадора із останнього окоту Конні.

 

 

 

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% птиці), олії та жири (включаючи 0.2% соняшникової олії та 0.25% риб'ячого жиру), продукти рослинного походження (влючаючи 4% сушоної пульпи цукрового буряку), екстракти рослинних білків, мінерали, овочі (включаючи 4% моркви та 4% горошку).

Аналіз (%): білки - 22, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2.5, жирні кислоти Омега-6 - 2.75, жирні кислоти Омега-3 - 0.2, залізо - 170мг/кг. Енергетична цінність (100г): 372 ккал.

Додатки (на кг): антиоксиданти, барвники.

Xарчові додатки: вітамін A - 10700 МО, вітамін D3 - 1185 МО, вітамін E - 280 мг, сульфат міді – 10 мг, сульфат марганцю – 215 мг, йодид калію – 0.94 мг, селеніт натрію – 0.1 мг, сульфат цинку – 575 мг.

Пакування: 400 г.