укр рус

Захворювання вух у собак

Слух для собаки є таким же важливим способом пізнання та ідентифікації навколишнього світу, як нюх чи смак. Тому задача турботливого господаря – ретельно слідкувати та доглядати за вухами свого улюбленця. Якщо раптом ви помітите, що песик став надто часто трясти головою та чухати вуха, якщо всередині вушної раковини з’явились буруваті, сірчані відкладення з характерним неприємним запахом, якщо ваш улюбленець став болісно реагувати на спроби доторкнутися до вуха – час звернутися за допомогою до ветеринарного лікаря.

Серед безлічі причин захворювання вух (отиту) у собаки частіше за все зустрічаються:

Кліщі.

Укуси цих паразитів викликають сильний свербіж, подразнення та запалення, в результаті яких собака до крові розчісує вухо. Позбавитися вушних кліщів можна за допомогою спеціальних препаратів, які вашому улюбленцю після огляду порекомендує лікар.

Алергія, екзема та дерматит.

Шкірні захворювання викликають сильний свербіж та запалення, які призводять до розчісувань, пошкоджень тканин та гематом. Якщо під час огляду ви помітили почервоніння, подразнення та припухлість у вушній області, покажіть улюбленця ветеринару – лише він зможе з'ясувати причину захворювання та призначити правильне лікування.

Грибкові інфекції.

Частіше за все симптомом грибкової інфекції у собаки є наявність червоно-коричневих сірчаних виділень з сильним неприємним запахом, які супроводжуються свербежем та запаленнями. Діагностувати наявність грибка та призначити курс лікування може лише кваліфікований лікар, тому за перших ознак захворювання відвезіть собаку в клініку.

Сторонні предмети.

Досить часто під час прогулянки у вухо собаки потрапляють сторонні предмети – суха гілочка, стеблинка, насінина чи шматочок кори. Якщо ви помітите, що ваш улюбленець став трясти головою та чухати вухо, намагаючись дістати злощасний предмет, відвезіть його до лікаря, який акуратно видалить подразник без шкоди для здоров’я кудлатого пацієнта.

Але найголовніша умова здоров’я собаки – це ваша турбота та ретельний догляд. Регулярно оглядайте вуха вашого улюбленця, розчісуйте та вистригайте шерсть у вушній області, чистіть слуховий прохід та сушіть вушка після купання – ці заходи допоможуть вам уникнути хвороб та зберегти гострий слух улюбленця до самої старості.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м'ясо і субпродукти (в тому числі мозкової кісточки - мін. 4%, м'яса - мін. 4%), цукру, олії і жири, дріжджі.

Харчова цінність (на 100 г): білки -13 г, жир - 10 г, клітковина - 3 г, кальцій - 3 г, зола - 11,5 г, вітамін А - 250 МО, вітамін Е - 3 мг, залізо - 1 , 5 мг, жири (омега-3 поліненасичені жирні кислоти - 40 мг)

Енергетична цінність (на 100 г): 330 ккал.

Вага упаковки: 150 грам.