укр рус

Боротьба з паразитами

Як би сильно ми не любили своїх чотириногих улюбленців та не намагалися їх захистити від неприємностей, ніхто з них, на жаль, не застрахований від небезпечної зустрічі з паразитами, які, оселившись у шерсті, на шкірі чи в організмі собак, наносять їм невиправну шкоду.

В залежності від улюбленого «місця проживання», всі паразити поділяються на зовнішніх (блохи, воші, кліщі, волосоїди) та внутрішніх (круглі, плоскі та стрічкові черв’яки). Зовнішні паразити в якості сфери проживання обирають шкіру та шерсть собаки, а оселившись,
починають методично смоктати його кров, завдаючи вашому улюбленцю неймовірні страждання – зуд, висипи, випадіння пасом шерсті. До найрізноманітніших зовнішніх паразитів відносяться:

Блохи.

Ці паразити-кровопивці частіше за все атакують собак влітку та восени. Вони дуже небезпечні, оскільки є переносниками багатьох інфекційних захворювань. Кращий спосіб боротьби з блохами – це профілактика. Придбайте собаці спеціальний ошийник від бліх та періодично оглядайте шерсть та найбільш вразливі місця (живіт, шия, пахова область, хвіст, голова). Ретельно прибирайте куточок свого улюбленця та перевіряйте, чи не притаїлось там декілька паразитів. Але, якщо ви все ж помітили на шерсті чи шкірі собаки бліх, вимийте його спеціальним шампунем та ретельно обробіть все приміщення. Як правило, такі процедури необхідно повторювати декілька разів до повного знищення комах.

Воші.

Ці крихітні блакитно-сірі створіння погрожують здоров’ю наших улюбленців протягом усього року. Взимку вони окуповують верхню частину шиї, холку, внутрішні поверхні стегон собаки, а влітку надають перевагу подалі сховатися від прямих сонячних променів. Щоб позбавитися вошей, вимийте собаку спеціальним шампунем чи будь-яким інсектицидним розчином, ретельно обробіть собаче місце та спорядження. Гарні результати дає ручний перебір та вичісування шерсті.

Кліщі.

Ці відомі рознощики смертельно небезпечних інфекцій, як правило, погрожують здоров’ю собак у весняно-літній період. Атакувавши вашого улюбленця, кліщі впиваються в нього та висмоктують кров, викликаючи подразнення та шкірний свербіж. Щоб захистити собаку від цих паразитів, ретельно оглядайте його після кожної прогулянки та вичісуйте шерсть. Помітивши кліща, який присмоктався до нього, ні в якому разі не висмикуйте його, а капніть в це місце спиртом та акуратно викрутіть паразита за допомогою пінцету. Ранку змажте розчином йоду, а кліща помістіть у скляну банку та відвезіть у найближче відділення санепідемстанції (там вам допоможуть визначити, чи є комаха переносником інфекції).

Волосоїди.

Ці жовті чи світло-коричневі безкрилі комахи за зовнішніми ознаками дуже нагадують вошей. Щоб перевірити, чи є на шерсті вашого підопічного волосоїди, нагрійте великий шматок темної тканини (приблизно до 50 °С) та накрийте ним собаку – теплолюбні комахи відразу ж переповзуть на тканину. Щоб позбавитися волосоїдів, використовуйте той же порядок дій, що і під час лікування від вошей.

Внутрішні паразити (глисти та паразитичні черв’яки) мешкають в шлунково-кишковому тракті собаки. Їх діяльність дуже шкідлива для вашого улюбленця, оскільки може призвести до цілого ряду важких захворювань – непрохідності кишечника, епілептичним приступам, проносу, блювоти та ін. Визначити наявність черв’яків чи глистів в організмі можна лише після ретельно проведеного лабораторного аналізу кала.

Як і у випадку з будь-якими іншими захворюваннями, зараження внутрішніми паразитами легше уникнути, ніж потім лікувати. Тому намагайтесь притримуватися найпростіших профілактичних заходів заради безпеки вашого улюбленця:

Ретельно слідкуйте за чистотою посуду, з якого їсть собака, не допускайте щоб в його раціон потрапляли несвіжі чи зіпсовані продукти.

Не допускайте контакту собаки з калом інших тварин.

Регулярно водіть собаку на профілактичні огляди, під час яких лікар зможе вчасно діагностувати захворювання та призначити правильний курс лікування.

назад