укр рус

Особливості організму собаки

Ледве поріг вашого будинку переступив цей маленький беззахисний клубочок, на ваші плечі лягає тягар відповідальності за нового члена сім’ї. Але як часто, рухомі добрими намірами, ми намагаємося спроектувати на свого цуценя людські відносини та норми поведінки, забуваючи про те, що перед нами нехай маленький, але собака...

Ми дуже різні – люди та собаки. І різниця ця не лише на емоційному та поведінковому рівні, ми відрізняємося анатомічно та візуально. Придивіться до свого малюка уважніше, що ви бачите? На відміну від вас, у вашого улюбленця чотири лапи, хвіст, вкрите шерстю тіло та маленький мокрий ніс, який набагато сильніше, ніж ваш реагує на найтонші відтінки запахів. Тому безглуздо було б намагатися зробити з песика свою зменшену копію.

А чи знаєте ви, що, завдяки своєму тонкому нюху, собаки здатні розрізняти близько 2 млн. різних запахів?

Ми часто намагаємося виразити свою прихильність малюку, віддаючи йому найкращі шматки зі свого столу, забуваючи про те, що наші організми настільки різні, що людська їжа може бути згубною для цуценяти. На відміну від людської, собача слина не містить спеціальних ферментів, які починають перетравлювати їжу ще до того, як вона потрапила до шлунку. Та і сам процес травлення у собак не сприяє перетравленню твердої та грубої їжі.

Тому прослідкуйте, щоб в раціоні вашого улюбленця була висококалорійна, легко засвоювана їжа, в якій містяться всі необхідні для організму корисні речовини, мінерали, вітаміни та мікроелементи.

А чи знаєте ви, що щелепа собаки складається із 42 зубів, тоді як людська – всього із 32; що довжина кишковика у дорослого собаки досягає 4,5 м, тоді як у людини – 8,8 м; що собака в 2 рази швидше перетравлює їжу, ніж людина?

Проводячи паралелі між людиною та собакою, ми часто вимагаємо від свого улюбленця неможливого, виражаючи невдоволення, якщо він не виправдав наших сподівань. «Навіщо ти приніс мені жовтий м’яч, якщо я просив синій!» – кидаєте ви сердито малюку, забуваючи про те, що собаки бачать світ зовсім не таким, як ми: вони не розрізняють відтінків та погано бачать зблизька, зате у сутінках їх зір значно загострюється. Так що, починаючи навчання песика, візьміть на озброєння ці знання з області собачої фізіології.

А чи знаєте ви, що, на відміну від людини, собаки розрізняють лише два відтінки – зелений та червоний; що вони не можуть розгледіти предмет, що знаходиться ближче 25 см; що об’ємне поле зору собаки значно перевершує людське?

Ми дуже швидко звикаємо до своїх улюбленців, але часом припускаємося помилок, застосовуючи до них людські мірки. У відносинах зі своїм улюбленцем важливо не забувати, що собаки живуть набагато менше, а дорослішають набагато швидше, ніж люди. Тому і ставитися до них слід відповідно їх віку.

А чи знаєте ви, що 1 рік життя собаки дорівнює 7 рокам життя людини; що вага 5-тимісячного цуценяти відповідає вазі дорослого собаки, тоді як вага 5-тимісячної дитини – 1/10 ваги дорослої людини; що у віці 18 місяців цуценя стає дорослим собакою?

Собаки значно витриваліші та більш чутливі, ніж люди. Чутливі рецептори у величезній кількості розташовані у них на голові та спині, тому ваше цуценя так любить, коли ви лагідно почухуєте чи погладжуєте його. Ну, а про витривалість собак ходять легенди! Відомі випадки, коли віддані собаки пробігали за своїм господарем сотні кілометрів, не зупиняючись ні на секунду.

А чи знаєте ви, що собака здатний пробігти без зупинок 200 кілометрів зі швидкістю 25 км/час, тоді як людина – всього 2 кілометри зі швидкістю 6 км/год.?

І все ж, не дивлячись на те, що ми такі різні, у нас дуже багато спільного. Ми однаково сильно вміємо любити та ненавидіти, ми не любимо самотності та потребуємо спілкування, ми знаємо ціну вірності. Ми прихильні один до одного – тому ми разом.

 

 

назад