укр рус

Обережно: кліщі!

Отже, літо... Прогулянки лісом, пікніки та дачні вилазки – що може бути краще, ніж відпочинок на природі? І, звичайно ж, більше за всіх радіє можливості побешкетувати на свіжому повітрі ваш собака.
Але будьте уважні, за літнім благополуччям прихована серйозна небезпека, яка може завдати непоправної шкоди і вам, і вашому улюбленцю. Ім’я цієї небезпеки – КЛІЩІ.

За першого знайомства з цими маленькими комахами складається враження, що вони абсолютно невинні та не представляють для вашого домашнього улюбленця ніякої загрози.

І дійсно, ви пригоршнями знімаєте кліщів з собачої шерсті, але нічого не відбувається - ваш пес все такий же веселий та здоровий. Але так продовжується лише до тих пір, поки один із кліщів, який вкусив собаку, не виявиться переносником смертельно небезпечних інфекційних захворювань – кліщового енцефаліту, піроплазмозу (бабезіозу), борреліозу, ерліхіозу та інших.

Щоб захистити свого улюбленця від укусів кліща та вірогідності зараження інфекційними захворюваннями, необхідно застосовувати найпростіші заходи запобігання небезпеці:

Найулюбленіше середовище проживання кліщів – висока трава та чагарники, особливо, якщо там темно та сиро. Тому вибирайте для прогулянок з собакою відкриті та сухі місця.

Обов’язково обробляйте собаку препаратами проти кліщів – в зоомагазинах можна знайти достатньо широкий вибір спеціальних ошийників, спреїв та крапель. І хоча ці засоби не є стовідсотковою гарантією захисту від паразитів, ні в якому разі не нехтуйте ними. Проконсультуйтесь з ветеринаром – він підкаже, які препарати найбільш ефективні саме для вашого собаки.

Щоденно оглядайте шерсть та шкіру собаки після прогулянок. Особливу увагу приділяйте огляду найбільш вірогідних для укусу місць – голови, шиї, грудної клітини та паху. Через годину-півтори повторіть огляд, можливо, в перший раз ви щось пропустили.

Регулярно перевіряйте очі свого улюбленця. Якщо білки пожовтіли чи потемніли, везіть собаку до лікаря. Цілком можливо, що цей симптом – перший сигнал інфекційного захворювання.

Якщо ж, незважаючи на всі заходи запобігання небезпеки, вашому улюбленцю так і не вдалося уникнути укусу кліща, необхідно здійснити наступні кроки:

Обережно видаліть кліща з місця укусу. На відміну від інших комах кліщ не проколює шкіру, а вбуравлюється в неї. Тому ні в якому разі не смикайте та не давіть паразита – так ви ризикуєте залишити якусь його частину у шкірі і спровокувати запалення. Акуратно зафіксуйте кліща пінцетом і викрутіть його з місця укусу. Потім обробіть пошкоджену ділянку будь-яким дезінфікуючим засобом і покажіть собаку ветеринару.

Видаленого кліща помістіть в скляну банку та відвезіть в найближчу санепідемстанцію. Там вам допоможуть визначити, чи був паразит інфікованим та чи він представляв загрозу для здоров’я вашого улюбленця.

Уважно поспостерігайте за вкушеним собакою. Якщо помітите, що ваш улюбленець раптом став в’ялим та слабким, його слизова пожовтіла, а сеча стала темною, негайно відправляйтеся в клініку – швидше за все ваш пес став жертвою інфекції. Чим раніше йому призначать лікування, тим більше у нього шансів перемогти захворювання.

В той день, коли ви вперше принесли додому песика, ви взяли на себе відповідальність за всю його подальшу долю. Бережіть свого собаку, оскільки ніхто не зможе попіклуватися про нього так, як це зробите ви.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% птиці), олії та жири (включаючи 0.2% соняшникової олії та 0.25% риб'ячого жиру), продукти рослинного походження (влючаючи 4% сушоної пульпи цукрового буряку), екстракти рослинних білків, мінерали, овочі (включаючи 4% моркви та 4% горошку).

Аналіз (%): білки - 22, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2.5, жирні кислоти Омега-6 - 2.75, жирні кислоти Омега-3 - 0.2, залізо - 170мг/кг. Енергетична цінність (100г): 372 ккал.

Додатки (на кг): антиоксиданти, барвники.

Xарчові додатки: вітамін A - 10700 МО, вітамін D3 - 1185 МО, вітамін E - 280 мг, сульфат міді – 10 мг, сульфат марганцю – 215 мг, йодид калію – 0.94 мг, селеніт натрію – 0.1 мг, сульфат цинку – 575 мг.

Пакування: 400 г.