укр рус

Алергія на домашніх тварин

Мабуть, немає в світі більш розповсюдженого захворювання, ніж алергія, від якої страждає близько четвертої частини населення земного шару. Пил, пліснява, пилок рослин, медичні препарати, побутова хімія та навіть сонячні промені – все це може стати причиною виникнення різних форм алергічних реакцій у людей з підвищеною чутливістю організму. І як це не прикро, але алергія на домашніх тварин займає в цьому списку одне з провідних місць.

Однією з причин виникнення алергій на собак та кішок може стати наявність у вас іншої форми алергії, навіть у слабко вираженій формі. Якщо ваш організм болюче реагує на тополиний пух, певні ліки чи харчові продукти, то цілком вірогідно, що і улюблений песик може стати для вас джерелом алергенів. Не варто скидати з рахунків і генетичну схильність, оскільки, якщо хоч один з ваших родичів страждає від алергії, то хвороблива реакція на собак може розвиватися і у вас.

Найбільш розповсюдженими джерелами алергенів прийнято вважати собак та кішок (оскільки погодьтеся, що і ті, й інші є визнаними лідерами у списку найпопулярніших домашніх улюбленців). Але викликати алергію можуть й інші тварини – птахи, кролики, хом’ячки, шиншили, коні. Частіше за все алергенами є:

- рогові лусочки та епітелій (часточки шкіри, кігтів та ін.);
- слина;
- сеча;
- сироватка крові.

Всі ці частинки осідають на шерсті собак та кішок, як в контейнері, а потім потрапляють у повітря, змішуючись з побутовим пилом. З часом пил осідає на стіни, меблі, одяг та розповсюджується по всій кімнаті, перетворюючи її у велику алергенну зону. Ось як, через повітря і дотик до звичайних предметів, алергени потрапляють у ваш організм, викликаючи його важкі болючі реакції у вигляді:

- кон’юнктивіту (очі, що сльозяться);
- бронхіальної астми;
- алергічного риніту (нежиті);
- екземи та шкірних висипів.

Але алергія на домашніх улюбленців – це не кінець світу, її можна спробувати приборкати, і тоді ніщо не зашкодить вам насолоджуватися спілкуванням з вашим улюбленцем. Скористайтеся нашими рекомендаціями, які допоможуть вам побороти алергію:

1. За появи перших симптомів алергічної реакції зверніться до лікаря алерголога-імунолога. Він допоможе вам визначити точну причину захворювання та за необхідності призначить імунотерапію чи лікування антигістамінними препаратами.

2. Ретельно слідкуйте за чистотою у будинку: щоденно позбавляйтеся від пилу за допомогою пилососу та вологого прибирання, встановіть в приміщенні гарний повітроочисник.

3. Не пускайте свого собаку в місця, де ви проводите багато часу – в спальню, на кухню та ін. Не дозволяйте йому лежати на ліжках, кріслах та диванах, придбайте спеціальний чохол для автомобільного сидіння.

4. Уважно слідкуйте за здоров’ям свого домашнього улюбленця: забезпечте йому якісне харчування, регулярно купайте його та перевіряйте стан шкіри.

Алергія на домашніх тварин – це велике випробування для сімей, де є собаки. Оскільки за той час, що песик провів у вашій родині, ви встигнули щиро прихилитися один до одного. Тому не поспішайте підшукувати своєму улюбленцю нових господарів, якщо у когось з членів вашої сім’ї виявилася алергічна реакція на собак. Оскільки у більшості випадків її можна та слід контролювати.

 

назад