укр рус

Вакцинація цуценяти

Малюки відкриті для всього нового, вони із захопленням досліджують оточуючий світ. Вони – як діти, завжди допитливі та всюди сують свої вологі носики. Але, крім цікавих відкриттів маленького слідопита підстерігає багато небезпек: бруд, мікроби, інфекції та хвороби. Так, як і ми, наші чотириногі друзі хворіють та страждають від різноманітних захворювань, потребують турботи та уваги. Від багатьох людських болячок та собачих хвороб вберегти свого улюбленця можете лише ви, його господар. Найперший крок на цьому шляху – вакцинація.

Передусім, необхідно відмітити, що для проведення вакцинації, а особливо для лікування та профілактики захворювань, вам необхідно звернутися за порадою до досвідченого ветеринарного лікаря. Лише порада висококваліфікованого спеціаліста зможе вберегти вашого улюбленця від проблем та хвороб.

Наша найперша порада – тим читачам, які ще не обзавелися, а лише планують придбати собі цуценя. Де б і в кого б ви не брали малюка, обов’язково поцікавтесь про профілактичні щеплення, які вже зроблені цуценяті. Навіть, якщо вас будуть запевняти, що «все зроблено, як слід», обов’язково вимагайте ветеринарний паспорт цуценяти, в якому спеціалісти проставляють назви вакцин та дату їх введення. По-перше, ветеринарний паспорт – це документ, а до документів ми звикли відноситися обережніше, так що навряд чи ви втратити інформацію про вакцинацію. А, по-друге, без паспорта та інформації про щеплення ви не зможете взяти малюка з собою навіть у коротку подорож.

Якщо ж вашому цуценяті профілактична вакцинація не проводилась, зверніться до найближчої ветеринарної клініки. Ветеринарний спеціаліст підбере та порадить оптимальну схему профілактичної імунізації вашого улюбленця, в залежності від віку, стану здоров’я та благополуччя регіону.

Пам’ятайте, що ваш малюк буде боятися нового оточення та незрозумілих йому дій, та ще й дезорієнтований тисячами нових та незрозумілих йому запахів! Щоб поділитися своїм хвилюванням, він може почати скиглити та «плакати» так жалісно, що ваше «батьківське» серце буде готове розірватися. В цей страшний для нього момент повної безпорадності дуже важливо, щоб ви були поряд з вашим малюком. Оскільки робити щеплення цуценяті, яке пручається, вкрай складно, а ваша присутність, знайомий запах, та лагідні погладжування допоможуть вам заспокоїти малюка та відволікти від процедури вакцинації.

Ось декілька основних порад, за допомогою яких ви допоможете вашому малюку легше перенести період вакцинації, та вирости здоровим та щасливим собакою:

• За два тижні до вакцинації особливо ретельно поспостерігайте за поведінкою та станом здоров’я свого улюбленця. На що слід звернути увагу? На апетит цуценяти, його випорожнення, на те, чи він в’ялий, чи активний, скільки спить. Зміряйте температуру цуценяті (температуру собаці міряють, вводячи змазаний кремом чи вазеліном градусник приблизно на 1/3 його довжини в задній прохід на 3-4 хвилини). Не варто проводити вимірювання температури відразу після сну чи їжі; краще почекати хвилин 10-15. Нормальна для цуценяти температура коливається в діапазоні від 38 до 39 градусів.

• За 10 днів до вакцинації необхідно провести дегельмінтизацію, тобто вивести глисти. Це є обов’язковою умовою. В якості антигельмінтного засобу краще використовувати препарат, що рекомендований саме для цуценят.

Щеплення можна робити лише здоровому собаці.

Після щеплення слід дотримуватися карантинного режиму: не дозволяти малюку перевтомлюватися, виключити будь-який ризик застуди, не купати.

Існує кілька схем вакцинації цуценят.

В якості однієї з найпопулярніших схем використовується нижче приведена, але обов'язково узгодьте її з вашим ветеринарним лікарем.

Схема профілактичних щеплень цуценяті:

Хвороба Первинна вакцинація Повторна вакцинація

Проти ентериту, гепатиту 1,5 місяця через 10-14 днів після первинної

Проти чуми 2,5 місяці 7 місяців

Проти сказу 6-8 місяців через рік

Така схема вакцинації є найбільш поширеною, оскільки саме чума, сказ, гепатит і парвовирусного ентерит становлять найбільшу небезпеку для цуценят.

Протікають ці хвороби бурхливо, в тяжкій формі, з великими ускладненнями і в більшості випадків закінчуються смертю. Щоб захистити свого малюка від цих захворювань, одного щеплення не достатньо. Для вироблення стійкого імунітету крихітці необхідна повторна вакцинація.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, продукти рослинного походження, екстракти рослинних білків, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% курятини), мінерали, насіння, олії та жири, трави. Харчова цінність (100г): білки – 9%, жири – 2%, зола – 5.7%, сира клітковина – 0.5%, кальцій – 0.7%.

Додатки: сульфат заліза – 53.8 мг, вітамін А – 5730 МО, вітамін Е – 57.4 мг, Омега-3 жирні кислоти – 1151 мг.

Енергетична цінність (100г): 321 ккал.

Зберігати при температурі від +4C до +35С та відносній вологості повітря не більше 75%. Кінцева дата споживання та ідентифікаційний номер заводу-виробника: див. на зворотній стороні упаковки. Продукт вироблений за 18 місяців до кінцевої дати споживання. Номер партії відповідає кінцевій даті споживання.

Вага: 72г (3шт).