укр рус

Роль травлення у здоров’ї собаки

Одне з найважливіших питань, яке доводиться вирішувати кожному власнику собаки, стосується правильного харчування, від якого напряму залежить здоров’я та гарне самопочуття вашого домашнього улюбленця. Тому підходити до вирішення цього питання слід максимально відповідально.

Організм собаки, в тому числі його травна система, настільки відрізняється від людського, що підходити до нього з нашими мірками просто неприпустимо. Тому і раціон вашого улюбленця, і режим харчування повинні задовольняти саме його потреби, а не ваші чи членів вашої родини.

Всі собаки різні. Тому, щоб підібрати правильне харчування саме для вашого песика слід врахувати велику кількість факторів – його породу, розмір, вагу, вік, ступінь активності, місце проживання та багато іншого. Дуже важливо, формуючи раціон для вашого улюбленця прийняти до уваги всі його особливості, інакше наслідки неправильного годування можуть суттєво відобразитися на його здоров’ї.

Деякі господарі, намагаючись нагодувати свого улюбленця їжею зі свого столу, в якості аргументу приводять простий доказ: «Це смачно!». І зовсім забувають про те, що почуття смаку у собаки слабше, ніж у людини, і навряд чи ваш улюбленець зможе оцінити ваші кулінарні таланти.

Набагато важливіше, щоб їжа, якою ви годуєте свого песика, легко засвоювалася та мала у своєму складі необхідну кількість білків, жирів та вуглеводів. Оскільки у людини їжа починає перетравлюватися вже в ротовій порожнині під дією ферментів, що є у слині, а у наших чотириногих друзів перетравлювання починається безпосередньо в шлунку.

А через те, що кишковник собаки майже в два рази коротше, ніж у нас, а, значить, і часу на весь процес травлення він затрачує менше, то перетравлювати грубу їжу йому просто не під силу. До речі, високе засвоєння є одним з показників якості їжі – чим воно вище, тим більше користі здобуде із процесу годування ваш улюбленець.

В процесі травлення зі всіма речовинами, що надходять, відбуваються значні трансформації – білки розпадаються на амінокислоти, жири – на гліцерин та жирні кислоти, вуглеводи видозмінюються до глюкози. Всі ці елементи засвоюються організмом і, як наслідок, використовуються в якості джерела енергії та будівельного матеріалу для тіла.

Дуже важливо, формуючи раціон для собаки, враховувати його щоденні енерговитрати, які повинні повністю компенсуватися наявністю потрібної кількості білків, жирів та вуглеводів. Оскільки брак енергії може призвести до втрати життєвого тонусу, а її надлишок – до ожиріння і, як наслідок, до серцево-судинних захворювань.

Раціон собаки повинен бути максимально збалансованим та забезпечувати його добову потребу в корисних речовинах. Правильне харчування є запорукою оптимальної роботи травних органів та внутрішніх систем організму, здоров’я шкіри, шерсті тощо.

Якщо в щоденному раціоні буде відсутній один із життєво важливих елементів, то рано чи пізно це може призвести до незворотних наслідків.

На жаль, в домашніх умовах дуже складно приготувати збалансоване харчування для вашого улюбленця, в якому не лише були б присутні всі необхідні елементи, але і було б дотримане правильне співвідношення білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів. Тому оптимальний варіант як для досвідчених, так і для починаючих собаководів – це готові раціони, розроблені з врахуванням особливостей та потреб різних видів собак.

назад
Продукція Pedigree

PEDIGREE® з яловичиною. Повнораціонний консервований корм дорослих собак усіх порід.

Состав: м’ясо та субпродукти – мінімум 37% (у тому числі яловичини мінімум 4%), злаки, рослинна олія, вітаміни, мінеральні речовини.

Харчова цінність (на 100 г): білки – 7 г, жири – 5 г, зола – 2.5 г, клітковина – 0.3 г, волога – 82 г, вітамін А – 100 МО, вітамін Е – не менше 1 мг, вітамін D – 10 МО. Вітаміни зберігають свої якості впродовж усього строку придатності.

Енергетична цінність (на 100 г): 80 ккал.

Упаковка: банка 400г.