укр рус

Потреби у їжі протягом життя собаки

Правильне харчування для собаки – це не просто важливо, це дуже важливо. Оскільки від того, наскільки правильно ви підійдете до харчування вашого улюбленця, залежить його подальше здоров’я та правильний розвиток.

Собаки не можуть їсти те, що їдять люди. Не тому, що їм не подобається людська їжа, а тому, що травна система собак не в змозі повноцінно все це перетравлювати. «Собача» дієта повинна бути максимально збалансованою та містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мінералів. Причому вся ця різноманітність повинна не лише поєднуватися між собою, але і бути присутньою в їжі в правильних пропорціях.

Деякі власники самостійно готують їжу для своїх улюбленців. Але такий підхід до харчування потребує від вас багато сил, часу та енергозатрат. Оскільки навіть, якщо ви використовуєте для приготування найякісніші продукти (м’ясо, яйця, хліб, рибу), вам доведеться щоденно ретельно підраховувати добовий раціон свого улюбленця, щоб забезпечити надходження в його організм всіх необхідних речовин.

Набагато зручніші в цьому плані готові раціони. Склад корму для собак ретельно розрахований та збалансований, і з точки зору більшості ветеринарних лікарів та собаководів, краще за все відповідають потребам собак. Крім того, готові раціони набагато довше зберігають свої корисні якості, різноманітні меню дозволяють обрати раціон відповідно індивідуальним смакам кожного собаки.

Але головною перевагою готового харчування є той факт, що воно виготовлене з урахуванням вікових та фізіологічних особливостей наших чотириногих друзів. І так, популярна лінійка раціонів Pedigree® включає в себе сухі та вологі раціони для цуценят, дорослих та старіючих собак.

Цуценята

В перші декілька тижнів після народження основним джерелом їжі для цуценят є, звичайно ж, материнське молоко: в ньому містяться всі необхідні для здоров’я та інтенсивного росту речовини. Але вже через 3-4 тижні малюка починають готувати до відлучення від матері та переводу на більш густу та тверду їжу. Саме для цих цілей спеціалістами компанії Pedigree® був розроблений сухий раціон «Перший прикорм», який дають малюку перед кожним материнським годуванням.

Шлуночок цуценяти в цьому віці ще дуже маленький, тому годувати його слід потрохи, але досить часто. Дуже важливо в цей період слідкувати за вагою малюка та не допускати перегодовування, яке може негативно вплинути на його здоров’я та стати причиною ожиріння, печінкової недостатності, проблем у розвитку кісткової та м’язової тканин.

Собаки, що ростуть

У віці 3-6 місяців енергетичні потреби цуценяти, що ростуть, значно перевищують запити дорослого собаки. Тому раціон малюка повинен забезпечувати його достатньою кількістю необхідних для росту та гармонійного розвитку корисних речовин. Починаючи з трьох місяців, цуценя можна перевести на Pedigree® «Основний раціон», який виготовлений на основі високоякісних продуктів та містить спеціально підібрану клітковину, вітаміни та антиоксиданти. Найбільш раціональним в цьому віці вважається змішане годування, яке складається із сухих та вологих раціонів цієї серії.

У віці шести місяців більшість цуценят, як правило, досягають половини ваги дорослого собаки. В цей період можна скоротити кількість годувань до 1-2 раз на добу, в залежності від породи та розмірів цуценяти. Для цуценят більш великих порід, які все ще продовжують інтенсивно рости та розвиватися, компанія Pedigree® розробила спеціальний раціон для цуценят великих та гігантських порід «Міцні суглоби», в якому містяться всі необхідні для організму, що росте, мінерали та вітаміни. Їжа для цуценят повинна бути легко засвоюваною та висококалорійною, щоб забезпечити всі потреби малюків.

Дорослі собаки

Раціон дорослого собаки залежить насамперед від його породи, ваги, ступеня активності, умов проживання та ще багатьох інших факторів. Дуже важливо, щоб у їжі дорослого собаки в достатній кількості були присутні білки, вуглеводи, жири та всі необхідні для здоров’я та активного способу життя мікроелементи. Ідеальним харчуванням для дорослих собак з нормальним рівнем активності є лінійка раціонів Pedigree®, яка включає в себе сухі та вологі раціони, розроблені з урахуванням потреб собак різних порід та вагових категорій.

Обираючи готове харчування для свого улюбленця, орієнтуйтеся, насамперед, на візуальні показники. Гарною ознакою може вважатися добавка у вазі цуценяти чи збереження стабільної ваги у дорослого собаки, здоровий блиск очей, блискуча шовковиста шерсть, рухливість та енергійність. Годувати дорослого собаку потрібно 1-2 рази на добу, в залежності від його ваги, активності та навіть пори року.

Робочі собаки

Робочі собаки, до яких відносяться деякі представники службових та мисливських порід, витрачають в декілька разів більше сил та енергії, ніж звичайні дорослі собаки. Тому і раціон для них повинен повністю покривати їх енергетичні витрати та сприяти розвитку мускулатури. Добову норму робочого собаки бажано розділити на три частини, одну з яких давати йому зранку, а дві третіх (основну частину) – ввечері, після завершення фізичних навантажень. І обов’язково прослідкуйте, щоб протягом всього дня у нього був вільний доступ до питної води.

Старіючі собаки

Старіючі собаки, у більшості випадків, малоактивні, а тому мають потребу в значно меншій кількості їжі, ніж здорові дорослі собаки. Тому, якщо ви бажаєте продовжити роки життя свого улюбленця, намагайтеся годувати його частіше, але набагато меншими порціями.

Через свою малорухливість старіючі собаки дуже часто починають значно набирати вагу,що може призвести до ожиріння, порушення гормонального фону та інших хвороб, які ведуть до скорої смерті. Тому дуже уважно контролюйте вагу та стан здоров’я вашого «старенького», регулюючи його раціон на основі цих показників. Одним з найоптимальніших варіантів годування старіючих собак є спеціально розроблений раціон «Для дорослих собак старше восьми років» від Pedigree®, розроблений з урахуванням всіх вікових змін.

Вагітні собаки

До харчування вагітної самки слід підходити з особливою увагою, оскільки від цього залежить не лише її здоров’я, але і здоров’я майбутніх цуценят. Не варто відразу збільшувати її денний раціон, щоб уникнути ожиріння та пов’язаних з цим проблем. А ось з п’ятого тижня вагітності кількість їжі слід збільшувати щотижня на 10-15 % (до моменту народження цуценят добова норма повинна зрости майже в половину).

Оскільки норма годування вагітної самки постійно збільшується, варто збільшити і кількість прийомів їжі, доводячи її до 4-5 разів на тиждень. Найбільша потреба в їжі у вагітної виникає за 3-4 тижні до моменту народження цуценят і продовжується протягом всього періоду лактації. Щоб повністю забезпечити її організм всіма необхідними жирами, білками, вуглеводами та мікроелементами, скористайтеся сухими та вологими раціонами Pedigree®, забезпечивши собаці постійний доступ до свіжої прісної води.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% яловичини), олії та жири (включаючи 0.2% соняшникової олії та 0.25% риб'ячого жиру), продукти рослинного походження (влючаючи 4% сушоної пульпи цукрового буряку), екстракти рослинних білків, мінерали, овочі (включаючи 4% моркви та 4% горошку).

Аналіз (%): білки - 22, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2.5, жирні кислоти Омега-6 - 2.75, жирні кислоти Омега-3 - 0.2, залізо - 170мг/кг. Енергетична цінність (100г): 372 ккал.

Додатки (на кг): антиоксиданти, барвники.

Xарчові додатки: вітамін A - 10700 МО, вітамін D3 - 1185 МО, вітамін E - 280 мг, сульфат міді – 10 мг, сульфат марганцю – 215 мг, йодид калію – 0.94 мг, селеніт натрію – 0.1 мг, сульфат цинку – 575 мг.

Пакування: 400 г, 2 кг.