укр рус

Основи правильного годування собак: поради ветеринара

«...Чи правильно я годую свого собаку?..» – таке питання, напевно, хоч раз в житті ставив собі кожний турботливий власник. Тому в цій короткій статті ми розглянули основні правила годування наших чотириногих улюбленців.

Кожному з нас хочеться, щоб його улюбленець був здоровим та щасливим. Ми докладаємо максимум зусиль для цього: доглядаємо за ним, вигулюємо та водимо на профілактичні огляди ветеринара, та, звичайно ж, намагаємося гарненько нагодувати свого улюбленця. Але далеко не завжди цього буває достатньо, і ми помічаємо, що наш собака перестав бути таким життєрадісним, як раніше, місцями почало випадати волосся та відмічаються ознаки порушення травлення.

Тут напрошується саме по собі питання: що я роблю не так? На що мені слід звертати увагу, щоб мій собака був здоровим та енергійним?

Для того, щоб ваш собака був енергійним та здоровим, необхідно за ним правильно доглядати та годувати. Так, так, саме правильно годувати. Ми робимо цей акцент, оскільки вже чуємо голос невдоволення шановного читача: «Як так?

Я свого собаку годую лише найкращою та свіжою їжею, тією, що їм сам». Отож бо, те, що їсте ви та інші люди. Але оскільки собака – не людина, у нього інші потреби, а відповідно, і раціон повинен відрізнятися від нашого з вами.

Деякі рекомендації ветеринарів з правильного годування для вашого собаки:

Особливості годування собак

Дуже багато господарів, намагаючись забезпечити своєму собаці все найкраще, годують його тим самим, що їдять самі. Наші чотириногі друзі, звичайно ж, з’їдають все, що ми їм запропонуємо, але ось користі від такої їжі не буде ніякої. Анатомічно собака суттєво відрізняється від людини, а значить, і харчуватися вона повинна інакше. Раціон собаки повинен відповідати його потребам в енергії, білку, вуглеводах, жирі, мінеральних речовинах та вітамінах. Але в домашніх умовах приготувати їжу, яка відповідає всім потребам вашого улюбленця, достатньо проблематично. Ось чому ми рекомендуємо використати готові раціони Pedigree®, в яких є все необхідне для харчування здорового собаки.

Частота годування

Дорослого собаку необхідно годувати два рази на добу. Не варто піддаватися спокусі годувати свого улюбленця «частіше та побільше». Собака не так давно одомашнений та його травна система не розрахована на щедре годування. Результатом недотримання цього правила стає ожиріння та інші порушення обміну речовин, які, на жаль, не така вже й рідкість. Тому, намагаючись зробити краще, ви робите лиш гірше своєму улюбленцю. В усьому слід знати міру.

Збалансованість раціону

Недостатньо мати вдома необхідні продукти для годування собаки, необхідно ще дати їх вашому улюбленцю в правильній пропорції чи правильно збалансувати по корисним речовинам. Як це зробити? Оптимальне рішення – це використання готових раціонів.

Дійсно, в останній час ветеринарні спеціалісти, собаководи-любителі та професійні кінологи заявляють в один голос про доцільність годування домашніх чотириногих улюбленців готовими раціонами, які виготовлені на спеціалізованих заводах, суворо збалансовані по вмісту корисних речовин та енергії, не містять шкідливих інгредієнтів. Великим плюсом є те, що, обираючи готове харчування, ви отримуєте раціон, розрахований на конкретний вік, фізіологічний стан та навіть породу собаки.

В лінійці Pedigree® є раціони, спеціально розроблені для годування цуценят, дорослих та старіючих собак різних порід, тому кожний власник може підібрати для свого улюбленця те, що йому необхідно. Деякі господарі відмовляються годувати своїх улюбленців готовими раціонами, мотивуючи це тим, що вони не натуральні та не можуть бути корисними для їх улюбленця. І в цьому полягає їх головна помилка, оскільки готові раціони виготовляються лише з натуральних компонентів (м’ясо, птиця, овочі, злаки) та містять все необхідне для здоров’я собаки: лінолева кислота, яка входить в їх склад, та мікроелементи гарно впливають на шерсть собаки, клітковина сприяє покращенню травлення, а комплекс вітамінів зміцнює імунітет.

Готові раціони – це ще і дуже зручно. Вони не псуються, а широкий вибір смаків та текстур дозволяє суттєво урізноманітнити харчування вашого чотириногого друга. Крім того, ви можете чітко дозувати кількість їжі на один прийом, що в майбутньому допоможе вашому собаці уникнути проблем з ожирінням.

Ми сподіваємося, що наша стаття допомогла вам у вирішенні деяких питань, пов’язаних з правильним годуванням свого чотириногого улюбленця. Лише від нас з вами залежить здоров’я та благополуччя наших улюбленців, а вони зі свого боку віддячать нам своєю любов’ю та відданістю.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% птиці), олії та жири (включаючи 0.2% соняшникової олії та 0.25% риб'ячого жиру), продукти рослинного походження (влючаючи 4% сушоної пульпи цукрового буряку), екстракти рослинних білків, мінерали, овочі (включаючи 4% моркви та 4% горошку).

Аналіз (%): білки - 22, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2.5, жирні кислоти Омега-6 - 2.75, жирні кислоти Омега-3 - 0.2, залізо - 170мг/кг. Енергетична цінність (100г): 372 ккал.

Додатки (на кг): антиоксиданти, барвники.

Xарчові додатки: вітамін A - 10700 МО, вітамін D3 - 1185 МО, вітамін E - 280 мг, сульфат міді – 10 мг, сульфат марганцю – 215 мг, йодид калію – 0.94 мг, селеніт натрію – 0.1 мг, сульфат цинку – 575 мг.

Пакування: 400 г.