укр рус

Де дістати цуценя

Багато щасливих майбутніх «батьків» визначивши, песик якої породи їм підходить, вважають, що всі питання вирішені. «Яка різниця, де взяти цуценя, вони ж всі такі милі!», – так зазвичай думаємо ми. Чи так все просто, як здається? І де ж можна придбати довгоочікуваного малюка?

Якщо ви вирішили взяти собачку конкретної породи, за покупкою слід звертатися до заводчика чи до розплідника. Відповідальні заводчики та серйозні розплідники з іменем дуже цінують свою репутацію та репутацію своїх улюбленців. Будьте готові до невеликого «допиту» з їх сторони.

Заводчики та розплідники дуже турбуються про подальшу долю цуценят. Вони завжди готові надати всіляку підтримку починаючому собаководу, особливо на перших порах. Спеціалісти допоможуть вибрати малюка з урахуванням ваших побажань та можливостей і нададуть необхідні консультації по утриманню, вихованню та годуванню вашого нового друга.

У великих розплідниках ви зможете побачити батьків крихітки, що дасть більш повну уяву про те, як буде виглядати ваш улюбленець, коли стане дорослим. Ви зможете роздивитися всіх цуценят разом і кожного окремо, погратися з малюком, який вам сподобався, і навіть відвідати його декілька разів. Існує ціла система вибору здорового цуценяти з потрібними вам рисами характеру. Напевно, заводчик розповість вам про деякі прийоми з цієї системи. Також декілька порад ми привели на сторінці «Як обрати цуценя».

Ще одне місце проживання багатьох чарівних створінь різних порід – собачий притулок. Песики, що зростають в притулку, володіють безмежним запасом любові та відданості та стають найкращими друзями. Вирушивши за своїм малюком в притулок, ви не лише можете розраховувати на великий вибір, але і зробите добру справу.

На місце вашого малюка приймуть ще одного улюбленця і подарують йому не лише турботу та дах над головою, але і надію на отримання довгоочікуваного та найулюбленішого господаря. Де б ви не мешкали, ви напевно знайдете поряд притулок, де вам будуть раді показати своїх улюбленців, розповісти про них і допомогти порадою під час вибору та у подальшому догляді.

А ось від покупки чотириногого дива на ринку краще утриматися. Як правило, на ринках продають цуценят, народжених у несприятливих умовах, не прищеплених, а інколи і свідомо хворих. На перший погляд дуже складно розпізнати в цьому маленькому клубочку, який довірливо тикається носом у вашу долоню, які-небудь відхилення. Також великий ризик отримати неправдиву інформацію про породу малюка та очікуваний розмір.

Але як би і де б ви не вибирали майбутнього улюбленця, пам’ятайте, що «свого» цуценя ви впізнаєте відразу ж. В той момент, коли він подивиться на вас знизу догори своїми маленькими оченятами-наместинками та довірливо «потягнеться» до вас, ваше серце здригнеться! Це почуття не буде мати нічого схожого із жалістю чи миттєвим поривом пом’яти маленьке янголятко. Це буде просто кохання з першого погляду. І ось він вже сидить у вас на руках та довірливо притуляється до вас. В цей момент щастя «батьківства» може переповнити навіть найсерйозніших з нас.

Тому важливо налаштуватися не лише на позитивні емоції, але й на отримання життєво важливої інформації про вашого малюка.

П’ять обов’язкових питань продавцю цуценяти:

До якої породи належить цуценя і які її особливості?

Знання особливостей породи допоможуть вам уникнути помилок у вихованні та догляді.

До якого максимального розміру може вирости малюк?

Ця інформація допоможе вам правильно визначитися з вибором в залежності від площі вашої квартири, оскільки ваше спільне проживання повинне бути максимально комфортним.

Чим годували малюка?

Ні в якому разі різко не змінюйте раціон цуценяти, це може викликати розлад його маленького шлунку. В розплідниках зазвичай малюка віддають господарю разом зі звичним для малюка раціоном, достатнім на годування протягом 2-3 днів.

Які щеплення були зроблені?

Пам’ятайте, що всі щеплення відображаються у ветеринарному паспорті малюка. Це найперший документ вашого песика, який в залежності від місця його придбання може супроводжуватися такими документами як паспорт, родовідна, договір купівлі-продажу.

Чи були які-небудь захворювання у батьків малюка (генетичні, притаманні породі та ін.)?

Ця інформація вкрай важлива в момент вибору цуценяти, оскільки за наявності спадкових захворювань значно зростає ризик, що у малюка будуть проблеми в майбутньому.

Не забувайте, що цуценя – це маленька дитина, беззахисна та безпорадна в цьому великому світі. Він довіряє вам своє життя та потребує води та їжі, догляду та ласки, вашої любові та захисту. Так давайте дарувати нашим малюкам щасливе здорове дитинство!

назад