укр рус

Особливості зимового догляду за собакою

Зима – чудова пора, яку чекаєте з нетерпінням не лише ви, але і ваш чотириногий друг. Лише погляньте, з яким задоволенням ваш улюбленець грається на свіжому морозному повітрі з дітьми, з яким захопленням він перекидається в пухнастому снігу, сповнюючи околиці дзвінким гавкотом… Але будьте обережні! Взимку, як ніколи, ваш улюбленець наражається на велику небезпеку, попередити яку – задача кожного турботливого господаря.

Холод – не тітка...

Собаки , що мешкають у сучасних квартирах, звикли до тепла та комфорту. І потрапивши взимку на вулицю, де температура повітря часом знижується до -20°С (а у північних районах і до -40°С), наші улюбленці стикаються з проблемою переохолодження, яке може призвести до цілої купи захворювань – від банальної застуди до важкої форми пневмонії.

Щоб цього не трапилося, взимку період щоденних прогулянок бажано скоротити до мінімуму. Якщо ваш чотириногий друг погано переносить холод, придбайте для нього теплий комбінезон, а за необхідності – шапочку та чобітки. Не давайте собаці подовгу лежати на снігу – це збільшить ризик отримати переохолодження. А ось рухливі ігри, навпаки, не дадуть вашому улюбленцю замерзнути. Під час прогулянки уважно придивіться до свого улюбленця: якщо він починає тремтіти та піджимати лапи – це вірна ознака того, що йому холодно.

Не випробовуйте долю – повертайтеся додому! Після повернення витріть собаку сухим рушником та дайте молока з крапелькою меду – це допоможе йому зігрітися та значно знизить ризик застудних захворювань.

Льодовиковий період

Зима – час непередбаченої зміни погоди. І, якщо вчора всюди ще лежав сніг, то завтра це все вкриється льодом – джерелом радості для дітлахів, і зайвого головного болю для дорослих. Саме на цей період і доводиться найбільше число переломів, вивихів та розтягнень зв’язок як у людей, так і у собак.

Щоб ваш улюбленець зміг благополучно уникнути цих проблем, ретельно слідкуйте за розподілом навантаження і намагайтесь виключити з ваших щоденних занять на свіжому повітрі всі різкі рухи, які могли б призвести до травм.

Під час прогулянок намагайтесь обходити стороною ділянки, вкриті льодом, щоб собака не послизнувся, та уникайте підозрілих місць, де під снігом можуть ховатися уламки скла, іржаві цвяхи та інші небезпечні предмети.

Але, якщо все-таки травми уникнути не вийшло, після повернення додому обробіть лапи собаки перекисом водню чи міцним розчином марганцю та намагайтеся зупинити кровотечу, за необхідності наклавши на хвору лапу джгут. І навіть, якщо вам здається, що рана недостатньо серйозна, обов’язково викличте ветеринара, оскільки внутрішні пошкодження не завжди можна визначити візуально.

Не сип мені сіль на лапу…

Ожеледиця – це небезпека сучасних міст. Але все-таки людина навчилася з нею боротися, посипаючи зледенілі ділянки піском, сіллю чи спеціальними хімічними реагентами. Ось лише собакам таке вирішення проблеми приносить одні лише неприємності – сіль та хімікати, потрапляючи на ніжну міжпальцеву шкіру та тріщинки на лапах, сильно роз’їдають тканини, викликаючи утворення дерматитів, подразнень та ран.

Оскільки ваш улюбленець не в змозі попіклуватися про себе самостійно, то зробити це доведеться вам. Перед виходом на вулицю обов’язково змащуйте подушечки лап спеціальними восками, кремами чи аерозолями, які захистять лапи від шкідливого впливу реагентів. За найменшого пошкодження шкіри обов’язково накладіть на хворе місце захисну пов’язку, а під час прогулянки уникайте ділянок дороги, посипаних сіллю. Повернувшись додому, обов’язково промийте лапи розчином марганцю, після чого змажте їх кремом. Але, якщо шкіра на подушечках лап вашого улюбленця надто чутлива, то не пошкодуйте грошей і придбайте йому на зиму черевики. Кращого захисту не придумаєш!

 

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% яловичини), олії та жири (включаючи 0.5%соняшникової олії та 0.3% риб'ячого жиру), мінерали, продукти рослинного походження.

Аналіз(%): білки - 23, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2. Енергетична цінність (100 г): 369 ккал.

Додатки (на кг): вітамін A - 8500 МО, вітамін D3 - 940 МО, вітамін E – 270 мг, сульфат міді – 11 мг, сульфат марганцю – 100 мг, йодид калію – 1 мг, сульфат цинку – 450 мг.

Пакування: 15 кг.