укр рус

Народження цуценят

Народження цуценят – це важлива подія в собачому житті. Але, якщо більш витривалі та міцні дворові собаки, як правило, здатні самостійно впоратися з цією задачею, то домашні собаки, для яких кожна вагітність – це свого роду випробування, потребують допомоги та участі своїх господарів. І тим більше турбота та підтримка необхідні щойно народженим цуценятам – абсолютно безпорадним та зворушливим сліпим клубочкам.

Якщо ви приймаєте пологи вперше, проконсультуйтесь з ветеринарним лікарем і більш досвідченими членами клубу про порядок дій під час народження цуценят. Оскільки, мова йде про вашу улюбленицю та її потомство– краще перестрахуватися. Ідеальний варіант – попросити кого-небудь з більш досвідчених в таких справах друзів чи родичів бути присутніми на пологах і допомогти вам. Так як, в цій ситуації навіть моральна підтримка може здатися дуже доречною.

Цуценята з’являються на світ у напівпрозорому пузирі плаценти. Відразу ж після народження турботлива матуся розриває плацентарну оболонку, з’їдає її, а потім перекушує пуповину та ретельно вилизує крихітку. Щойно народжений малюк інтуїтивно відчуває тепло матері та намагається відразу ж знайти її соски. Як правило, цуценята легко здатні впоратися з першою в своєму житті задачею, але будьте на поготові, щоб, раптом що, допомогти маляті.

Зазвичай цуценята з’являються на світ міцними та сильними, але бувають ситуації, коли новонароджений не подає ознак життя. Такого малюка слід енергійно розтерти приготованим заздалегідь рушником та обережно видалити весь слиз із ротової та носової порожнин. Намагайтеся відкрити рот малюку та зробити легкий масаж грудної клітини, щоб примусити його дихати. Щойно малюк зробить свій перший вдих, ви можете бути спокійні за його життя.

Не заважайте матері доглядати за новонародженими цуценятами, вона краще за вас знає, що слід робити: вилизуючи малюків та змушуючи їх рухатися, вона стимулює практично всі життєво важливі органи і допомагає діткам швидше адаптуватися. Самка, яка щойно народила, дуже прив’язана до своїх малюків та намагається не залишати їх без нагальної потреби. Але це ще не значить, що можна все пускати на самоплив – ваша увага та турбота ніколи не зашкодять собаці та її цуценятам.

назад