укр рус

Як вибрати цуценя

Признайтеся, що хоч раз в житті ви хотіли взяти додому цуценя? Можливо, ви просто закохалися з першого погляду у малюка, якого продавав господар у переході чи на ринку. Можливо, побачивши вірного пса, який супроводжував свого господаря, ви теж захотіли відданого друга. А може бути, ви обожнюєте собак, але поки-що не можете дати песику стільки часу, скільки потребує виховання малюка.

З якої б причини ви не прийняли рішення взяти песика-малюка, до вибору собаки варто підійти серйозно. Навіть, якщо в свого майбутнього собаки ви не шукаєте особливих «робочих» якостей і вам просто потрібний гарний друг, не варто брати песика навмання, просто тому, що він вам сподобався.

Повірте, цуценя будь-якої породи – маленький пухнастий клубочок, який викликає зворушення у всіх поспіль. Але цуценя – не іграшка. Вам доведеться виховувати малюка, турбуватися про його здоров’я, організовувати ігри малюка, навчати його жити у вашому світі та вчитися у нього його «мові». Дуже швидко він перетвориться на дорослого собаку, за якого ви будете відповідати.

На що, передусім, слід звернути увагу вибираючи цуценя?

Маленькі цуценята дуже милі та гарні, як плюшеві іграшки. Але, коли ваш малюк стане дорослим, може виявитися, що він виглядає і поводиться зовсім по-іншому.

Вивчіть характеристики, які притаманні тій чи іншій породі.
Безумовно, ми дивимося на зовнішній вигляд собаки. Можливо, вам дуже подобається гарна довга шерсть афганів, швидкість та активність тер’єрів, чи добродушний лінивий вигляд сенбернара.

Але не варто забувати, що кожна порода має свій власний «характер» та історію. Одні породи виводились для полювання, інші – для охорони, треті – для виживання в суровому кліматі. Як би ми не намагалися закрити очі на генетичні корені цуценяти, ігнорувати їх не можна. І справа тут не лише в тому, що ваш милий «ведмедик» може через рік обігнати вас у вазі та майже зрівнятися з вами зростом.

Передусім, слід думати про цуценя та про його майбутнє. Якщо ваш малюк не уявляє свого життя без бігу, ігор та спілкування з людьми та собаками, а ви будете подовгу залишати його в маленькій квартирці самого, ваш малюк буде сумувати та страждати. А якщо ви будете намагатися виховати сторожового собаку із породи-компаньйона, ваш собачка все життя буде боротися з собою і, врешті-решт, може постраждати його психіка. Не вибирайте собаку лише через те, що вам подобається зовнішній вигляд породи, чи ваші друзі не нарадуються на свою виховану «дівчинку» певної породи.

Отже, ви визначилися з породою, настав час обрати того єдиного, який чекає лише вас. Є різні місця, де можна його знайти. Вибір малюка – непроста справа. Але, якщо приглядітися до купки малюків, які кубляться разом, то можна побачити, що вони всі різні.

Поспостерігайте за поведінкою цуценяти та спробуйте визначити його характер.
Передусім, вам слід вирішити, чи зможете ви впоратися з собакою-лідером чи надаєте перевагу більш сором’язливому песику. Чи зможете ви впоратися з незалежним собакою чи бажаєте, щоб ваш песик від природи був слухняним? Вирішили? Тоді пильно подивіться на цуценят. Потенційні «сміливці» та вожаки легко йдуть на контакт з незнайомою людиною. Вони самі підбіжать до вас і почнуть гратися. Сором’язливі та невпевнені можуть злегка тремтіти, піджимати хвостика та навіть зробити калюжу, якщо ви будете намагатися протягнути їм руку.

Якщо ж малюк шарахається, тікає, то чи з ним погано поводилися, чи він боїться рук, чи він просто нетовариський. Песики з незалежним характером частіше за все після перших хвилин знайомства повністю ігнорують вас.

Чи слухняним буде ваш малюк, чи вам доведеться постійно змагатися за роль «вожака» зграї можна перевірити так: переверніть малюка на спинку, покладіть руку на грудну клітину і утримуйте його в такому положенні близько 30 секунд. В цій позі песик особливо вразливий, а ваш твердий (але не брутальний!) дотик заявляє йому, що головний – ви. Цуценята-лідери намагатимуться звільнитися, можливо, навіть прикусять вашу руку.

Собачки з сильним характером просто поборсаються, поступово заспокоївшись. А ось слухняний малюк не лише не почне відбиватися, але навіть лизне вашу руку у пошуках ласки чи захисту.

Якщо ви обираєте з декількох цуценят, зверніть увагу на їх поведінку в «крихітній» зграї. Як правило, лідерів та забіяк видно відразу. Не шкодуйте часу, обираючи «свого» малюка – нехай цуценята граються з м’ячиком, плескайте долонями, спостерігаючи за реакцією, слідкуйте, хто в грі-боротьбі отримує верх, візьміть малюка на руки, погладьте, лагідно поговоріть з ним.

Отже, вибір зроблений. Ви вирішили взяти саме цього песика. Тому що він – най-най, тому що саме він вам до душі. Головне, в цей момент пам’ятати про те, що, забираючи цей маленький (чи не зовсім вже маленький) кумедний клубочок додому, разом з ним ви приймаєте відповідальність за його життя та долю.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% птиці), олії та жири (включаючи 0.2% соняшникової олії та 0.25% риб'ячого жиру), продукти рослинного походження (влючаючи 4% сушоної пульпи цукрового буряку), екстракти рослинних білків, мінерали, овочі (включаючи 4% моркви та 4% горошку).

Аналіз (%): білки - 22, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2.5, жирні кислоти Омега-6 - 2.75, жирні кислоти Омега-3 - 0.2, залізо - 170мг/кг. Енергетична цінність (100г): 372 ккал.

Додатки (на кг): антиоксиданти, барвники.

Xарчові додатки: вітамін A - 10700 МО, вітамін D3 - 1185 МО, вітамін E - 280 мг, сульфат міді – 10 мг, сульфат марганцю – 215 мг, йодид калію – 0.94 мг, селеніт натрію – 0.1 мг, сульфат цинку – 575 мг.

Пакування: 400 г.