укр рус

Перші дні вдома

Ось він, довгоочікуваний момент! Ви принесли малюка додому, посадили його на його «ліжечко», і він боязко озирається навкруги та, можливо, навіть трохи здригається. Це природно, він дійсно наляканий новою обстановкою, новими запахами та відсутністю мами, сестричок та братиків.

Але навіть, якщо ваш малюк буде виглядати одиноким та наляканим, не тримайте малюка весь час на руках, дайте йому освоїтися, створіть затишну атмосферу. В перші дні в новому будинку цуценяті доведеться пройти декілька важливих етапів перед тим, як він зможе відчути себе членом вашої сім’ї.

Етап 1. Знайомство

Нехай цуценя трохи поблукає по кімнатах, обдивиться та обнюхає все довкола. Дайте йому відпочити від переїзду, звикнути до нової обстановки та нових запахів, нехай малюк зрозуміє, що у вас він у безпеці та йому ніщо не загрожує.
Якщо в будинку є ще тварини чи маленькі діти, цуценя слід познайомити зі всіма.

Спочатку малюк може злякатися дітей чи інших тварин, та навіть гавкати на них. Не страшно, це явище тимчасове. Через деякий час цуценя звикне до ваших домашніх та буде із задоволенням гратися з ними.

Етап 2. Урочиста «вечеря»

Малюк дуже часто їсть. І, можливо, вам захочеться постійно пригощати його чим-небудь смачненьким, тим більше, він з радістю буде заковтувати все, що ви йому запропонуєте. Але незвична їжа, нехай навіть і дуже смачна, може погано вплинути на неміцний організм, викликавши харчовий стрес.

В перші дні перебування цуценяти в будинку рекомендуємо продовжувати годувати його тією ж їжею, до якої він звик. Перед тим, як взяти малюка додому, уточніть у заводчика чи в розпліднику, якою їжею та у якій кількості годували цуценя. Навіть, якщо попередній раціон видався вам недостатньо підходящим чи дивним, не піддавайтесь поривам одразу ж забезпечити вашому малюку «найкраще». Різка зміна раціону може призвести до серйозних ускладнень з його здоров’ям. Переводити цуценя на новий раціон слід поступово та обережно.

Етап 3. Відпочинок

Коли перший день, повний хвилювань, знайомств та освоєння території збіжить до кінця, приготуйтеся, що в свою першу ніч на новому місці малюк буде «плакати».

В пошуках тепла, ласки, звичного запаху мами та братиків, він може блукати вночі по квартирі чи жалісно скиглити. Дуже важливо не піддатися бажанню взяти малюка в своє ліжко. Оскільки в ваших руках так затишно та безпечно – це перше сильне враження запам’ятається цуценяті назавжди та навіть, коли він стане дорослим песиком, саме у вашому ліжку він буде почуватися спокійно. А якщо ви поїдете у відрядження?

Для собаки саме його місце повинне бути найприємнішим та найзатишнішим, його власним «будинком-фортецею», де він зможе відпочити та де його ніхто ніколи не зможе потурбувати. Тому правильним буде віднести малюка на місце, переконатися, що воно тепле – можна навіть дати йому ковдрочку. Щоб цуценя менше сумувало та гарно почувалося на новому місці, візьміть у заводчика чи в розпліднику, де ви брали малюка, шматочок тканини чи іграшку, які були з ним в його попередньому будинку. Ці речі зберігають звичний запах мами, і цуценяті буде легше адаптуватися до нового місця в компанії з чимось знайомим.

Етап 4. Дружба? Дружба!

Теплі дружні відносини між улюбленцем та господарем встановлюються в перші дні перебування цуценяти в новому будинку та тривають все життя. Взяти малюка додому – найпростіше. А ось виховати з нього здорового, щасливого собаку, що пишається своїм господарем – це щоденна праця, яку ні в якому разі не можна відкладати на «потім».

Собаки володіють чудової пам’яттю, та перше враження від свого нового «вожака» залишиться в підсвідомості вашого улюбленця на все життя. А перше враження можна справити лише один раз. Ваш малюк з перших днів повинен зрозуміти, що з вами йому нічого не загрожує та ви зможете його захистити.

Розмовляйте з малюком, показуйте йому різноманітні предмети. Подаруйте йому іграшки та з перших же днів виділяйте небагато часу на навчання малюка. В найперші дні намагайтесь захистити малюка від раптових гучних звуків, та не робіть різких рухів. Якщо малюк завинить, ні в якому разі не кричіть на нього та не бийте його. Ваші руки, як і все, що асоціюється з вами, повинно вселяти собаці довіру та почуття безпеки.

Спочатку у вас буде виникати багато питань про те, як правильно поводитися з малюком. Щоб не розгубитися в тій чи іншій ситуації, ви можете заручитися підтримкою заводчика, ветеринарного лікаря чи досвідченого та відповідального «собачника». Вони завжди зможуть допомогти вам порадою чи порекомендувати спеціаліста, здібного розв’язати проблему, що виникла.

 

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% яловичини), олії та жири (включаючи 0.5%соняшникової олії та 0.3% риб'ячого жиру), мінерали, продукти рослинного походження.

Аналіз(%): білки - 23, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2. Енергетична цінність (100 г): 369 ккал.

Додатки (на кг): вітамін A - 8500 МО, вітамін D3 - 940 МО, вітамін E – 270 мг, сульфат міді – 11 мг, сульфат марганцю – 100 мг, йодид калію – 1 мг, сульфат цинку – 450 мг.

Пакування: 15 кг.