укр рус

Як обрати тренера для собаки?

Наважившись на відповідальний крок – завести собаку, ми, звичайно ж, мріємо про те, що він буде не лише найгарнішим та найулюбленішим, а ще й найрозумнішим, найбільш вихованим та слухняним. Але, якщо не приділяти собаці потрібної уваги та вчасно не почати його навчання, то, швидше за все, мрії так і залишаться мріями...

Одне з перших питань, яке постає перед щасливими власниками собаки, - коли почати навчання.

Тут спеціалісти-кінологи одностайні – чим раніше, тим краще. Оскільки вже в трьохмісячному віці ваше цуценя цілком здатне засвоювати найпростіші команди. Але таке раннє навчання приховує в собі немало небезпек, і недосвідчений дресирувальник своїми невмілими діями може зіпсувати цуценя. Тому, щоб надалі не довелося перевчати вже дорослого собаку, починайте тренування лише під чуйним керівництвом досвідченого інструктора. Саме під керівництвом, тому що гарний тренер ніколи не почне дресирувати чужого собаку, його задача – навчити цьому мистецтву його господаря.

І ось тут перед собаководами -початківцями постає наступне питання – як обрати гарного інструктора для собаки, оскільки і в цій достатньо специфічній сфері вистачає шарлатанів та дилетантів, які видають себе за професіоналів? На що слід звернути увагу передусім:

Спеціалізація тренера

Визначте, чого ви прагнете досягти від свого собаки – звичайного послуху і виконання найпростіших команд чи навчити його для охоронно-захисних функцій. Від цього напряму залежить вибір інструктора та курс дресирування. Як правило, досвідчені тренери мають вузьку спеціалізацію та навчають собак в одному конкретному напрямку.

Рекомендації

Якщо ви є членом кінологічного клубу, там вам зможуть порекомендувати гарного тренера для навчання песика саме вашої породи. Якщо членство в клубі для вас з якихось причин проблематичне, поспілкуйтеся з іншими собачниками, поцікавтеся їх особистим досвідом.

Звичайно, не варто обирати інструктора за рекомендаціями малознайомих людей, а ось виключити зі списку припущених кандидатів пару-трійку «спеціалістів» з сумнівною репутацією для вас не складе труднощів.

Місце майбутніх тренувань

Визначившись з кандидатурою на роль тренера, попросіть його показати місце майбутніх тренувань. Гарний інструктор не почне навчати собаку в непристосованих для цього місцях – на майданчику перед будинком, на лісній галявині чи в парку. Кожний курс навчання, так чи інакше, передбачає використання спеціального обладнання та спортивного знаряддя, тому професіонали орендують для занять спеціальні спортивні майданчики.

Процес тренування

Не зайвим буде поспостерігати за роботою тренера з іншими собаками і, якщо ви помітите найменші ознаки жорстокого поводження, відразу ж відмовтеся від його послуг.

Документи та дипломи

Не соромтеся попросити в інструктора документи, що підтверджують його кваліфікацію: дипломи, свідоцтва, посвідчення. Таке прохання може образити лише дилетанта, а справжній професіонал з гордістю надасть вам всі підтверджуючі документи.

Наявність у тренера свого власного улюбленця

Ще одним доказом високої кваліфікації інструктора може служити наявність у нього найкраще навченого собаки, особливо, якщо він неодноразово ставав призером престижних чемпіонатів та міжнародних змагань. Гарно знайомий нам з дитинства принцип «чоботар без чобіт» в цьому випадку навряд чи буде на користь інструктору, оскільки його власний собака – це його візитна картка.

Але не забувайте, що задача інструктора – не дресирувати за вас вашого собаку, а навчити прийомам дресури вас. Починаючи тренування, приготуйтеся до того, що цей процес буде безперервним: на майданчику ви будете працювати з тренером, а вдома закріпляти навички самостійно.

Дресирування собаки – процес складний та дуже відповідальний. Від правильного вибору інструктора залежить, яким буде ваш собака – вихованим та слухняним, чи злим та некерованим. Зіпсувати собаку легко, а ось перевиховати його дуже проблематично. Тому будьте другом своєму собаці та не відступайте від принципу «моя собака гідна найкращого».

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, продукти рослинного походження, м’ясо та продукти тваринного походження, мінерали (включаючи 2.4% триполіфосфату натрію), екстракти рослинного білку, олії та жири.

Харчова цінність (100г): білки – 9.5%, жири – 2.6%, зола - 6.1%, клітковина – 2.4%.

Енергетична цінність (100 г): 325ккал.

Додатки (кг): сульфат цинку - 1045мг, курячий ароматизатор - 43.6 мг. Не містить штучних барвників та ароматизаторів.

Пакування: 3 кісточки - 45 грамів.