укр рус

Правильне годування вагітної самки та годуючої собаки

З того моменту, як ви стали господарем чарівної собаки-дівчинки, ви прийняли на себе відповідальність не лише за долю цієї милої крихітки, але і за здоров’я її майбутнього потомства.
Починати підготовку собаки до вагітності слід задовго до в’язки. Ще з моменту першої тічки ви повинні забезпечити свою улюбленицю збалансованим харчуванням з достатньою кількістю мінералів, мікроелементів, вітамінів та поживних речовин, інакше під час вагітності цуценята будуть розвиватися повільно та ризикують народитися слабкими та нежиттєздатними.

Але перегодовувати собаку теж не слід – надмірна вага та ожиріння можуть обернутися великими проблемами і навіть стати причиною викидня. Проконсультуйтеся зі своїм ветеринарним лікарем – він надасть вам всі необхідні рекомендації з годування собаки та допоможе скласти правильний раціон у відповідності до віку, породи собаки та її фізіологічних особливостей.

В перший місяць вагітності не варто змінювати звичайний раціон та режим харчування своєї улюблениці – малюкам цілком вистачає тих корисних речовин, якими їх забезпечує майбутня матуся. Але з четвертого тижня, коли цуценята в материнській утробі починають інтенсивно рости та розвиватися, щотижня збільшуйте об’єм порцій на 10-15%, щоб до моменту народження цуценят добова норма виросла на 50% від початкової. В цей же час слід перевести собаку з дворазового на триразовий режим харчування, а до кінця п’ятого тижня довести кількість годувань до 4-5 разів на добу.

В період вагітності матусі потрібна велика кількість білку, кальцію, вітамінів та мікроелементів, щоб забезпечити всім необхідним організми цуценят, що формуються, та захистити себе від виснаження. Але не поспішайте годувати собаку додатковими добавками та вітамінними препаратами, не порадившись зі своїм ветеринаром, – цей процес потребує вкрай точного дозування, а будь-яке відхилення від норми загрожує вашій улюблениці та її малюкам серйозними проблемами зі здоров’ям. Оптимальний варіант – використання готових раціонів Pedigree®, які збалансовані з математичною точністю та ідеально відповідають потребам собаки.

Після народження цуценят та протягом всього періоду лактації зберігайте режим та об’єм харчування собаки, оскільки для новонароджених малюків саме молоко матері є головним та єдиним джерелом харчування. Через 3-4 тижні починайте поступово переводити малюків на «дорослу» їжу. Провідні ветеринари та собаководи рекомендують використовувати для цих цілей спеціальний сухий раціон «Перший прикорм», який слід давати малюкам перед кожним материнським годуванням.

В перші декілька місяців життя необхідно ретельно слідкувати за вагою цуценят, щоб не допустити їх перегодовування. Маленькі неміцні шлуночки ще не готові впоратися з великою кількістю їжі, тому, слідуючи принципу «краще менше, але частіше», розбийте добову норму на декілька маленьких порцій.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м'ясо і субпродукти (в тому числі мозкової кісточки - мін. 4%, м'яса - мін. 4%), цукру, олії і жири, дріжджі.

Харчова цінність (на 100 г): білки -13 г, жир - 10 г, клітковина - 3 г, кальцій - 3 г, зола - 11,5 г, вітамін А - 250 МО, вітамін Е - 3 мг, залізо - 1 , 5 мг, жири (омега-3 поліненасичені жирні кислоти - 40 мг)

Енергетична цінність (на 100 г): 330 ккал.

Вага упаковки: 150 грам.