укр рус

Як порода собаки впливає на його поведінку

Неможливо не погодитися із твердженням, що поведінка собаки багато в чому визначається його вихованням. Але, крім закладених вами основ «собачого етикету», на характер та поведінку вашого улюбленця впливають і так названі «природні» фактори – світосприйняття, інстинкти, особливості породи.

Імперія почуттів

Світосприйняття – це один з найважливіших факторів, що впливають на поведінку вашого собаки, оскільки саме нюх, слух, зір та інші органи чуття є його путівниками в світі людей та пояснюють вчинки, які погляд не можна пояснити.

Так тонкий нюх та особлива чутливість неприємних запахів алкоголю змушують вашого спокійного в звичайному житті вихованця агресивно реагувати на п’яницю, що проходить повз, а відносно гострий слух стає причиною його раптової настороженості за появи ледь вловимих шарудінь. Уважно придивіться до особливостей сприйняття вашого улюбленця та отримаєте ключ до розуміння його поведінки.

Розмір має значення

Усі цуценята схожі на м’які іграшки – пухнасті, незграбні та безмежно чарівні. Але з часом багато з цих «плюшевих» нетям перетворюються на великих та сильних собак, впоратися з якими часом буває дуже і дуже
непросто. Великі собаки складніше навчаються, часто вони занадто норовливі та вперті. Інколи господарю потрібно докласти немало фізичних зусиль, щоб втримати та заспокоїти такого шибеника, особливо, якщо, крім великих габаритів природа нагородила його високою активністю. Тому, обираючи собаку, ретельно зважте всі «за» та «проти» та відштовхуйтесь від того, чи зможете ви впоратися зі своїм улюбленцем, який підросте, у майбутньому.

Зустрічають за одягом...

Як це не дивно, але зовнішній вигляд вашого улюбленця теж може вплинути на його поведінку. Так, якщо ви зважитеся завести зворушливу короткошерстого собачку, що належить до однієї з той-порід, приготуйтесь до того, що малюк буде частим гостем у вашому ліжку. Довгошерсті ж собаки з підвищеною температурою тіла, навпаки, нададуть перевагу сну на самоті. Крім того, на поведінці довгошерстих собак може відобразитися і якість догляду за шерстю – доглянуті та акуратні собаки з радістю відреагують на будь-які ласки господаря, тоді як недоглянута шерсть, ковтуни та, як наслідок, болісні відчуття за будь-яких доторків можуть стати причиною агресивної поведінки собаки.

Гени вирішують все

Кожна порода має свою довгу історію та своє призначення. І було б величезною помилкою всупереч генетиці прищепити собаці непритаманні їй риси. Так, із такси, виведеної спеціально для полювання на лисиць, навряд чи вийде повноцінний бійцівський собака, а агресивний піт-бультер’єр ніколи не стане добродушною нянькою для сусідніх дітлахів. І це не недолік собаки, а генетична особливість породи, яку не можна ігнорувати. Вибирайте собаку у відповідності до задач, які бажаєте покласти на нього, та зможете уникнути багатьох неприємностей та несподіванок.

 


назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, м’ясо та продукти тваринного походження (включаючи 4% птиці), олії та жири (включаючи 0.2% соняшникової олії та 0.25% риб'ячого жиру), продукти рослинного походження (влючаючи 4% сушоної пульпи цукрового буряку), екстракти рослинних білків, мінерали, овочі (включаючи 4% моркви та 4% горошку).

Аналіз (%): білки - 22, жири - 13, зола - 8, клітковина - 2.5, жирні кислоти Омега-6 - 2.75, жирні кислоти Омега-3 - 0.2, залізо - 170мг/кг. Енергетична цінність (100г): 372 ккал.

Додатки (на кг): антиоксиданти, барвники.

Xарчові додатки: вітамін A - 10700 МО, вітамін D3 - 1185 МО, вітамін E - 280 мг, сульфат міді – 10 мг, сульфат марганцю – 215 мг, йодид калію – 0.94 мг, селеніт натрію – 0.1 мг, сульфат цинку – 575 мг.

Пакування: 400 г.