укр рус

Рити та гризти. Як приручити інстинкти?

Поведінка собаки залежить від його виховання та природних інстинктів, одні з яких ми турботливо культивуємо та розвиваємо до рівня корисних звичок, інші викорінюємо чи намагаємося приручити. «Рити та гризти!» – ці інстинкти як раз і відносяться до розряду тих, з якими собаководи намагаються відчайдушно боротися.

«Гризун» в собачій шкірі

Для маленького цуценяти цілком природно гризти все, що трапиться йому на шляху. Спочатку у нього ріжуться зубки, і він намагається таким чином полегшити свої страждання. Потім малюк починає пізнавати світ та все випробовує на смак. А потім... потім це переростає у звичку, якої буває дуже складно позбутися.

Але не поспішайте карати цуценя за те, у чому він, по суті, невинний. Оскільки з природою, як кажуть, не посперечаєшся. Та й навіщо, якщо можна просто приборкати ці інстинкти? Хоче гризти – хай гризе! Але тільки не що-небудь, а спеціальні ласощі та іграшки для розгризання, яких повинно бути достатньо для того, щоб відволікти увагу малюка від ваших речей.

Щойно ви помітите, що ваш маленький бешкетник почав гризти все поспіль, вживайте заходів. Почніть з того, що приберіть з поля зору песика все, що може зацікавити його допитливу натуру – взуття, книги, проводи, побутові прилади, дрібні меблі. Чим менше у цуценяти спокус, тим краще.

Тепер починайте привчати крихітку гризти лише спеціально призначені для цього предмети. Зазвичай власники собак використовують для цих цілей іграшки, виготовлені з цупкого та пружного матеріалу, чи спеціальну кісточку Denta Stix®, яку можна давати цуценятам. Ні в якому разі не дозволяйте малюку «чесати» зуби об ваш старий одяг чи взуття навіть, якщо ви все рівно збиралися їх викинути – в його свідомості повинне виробитися чітке «табу» відносно чужих речей.

Якщо, незважаючи на вжиті заходи, цуценя продовжує гризти все навколо, намагайтеся викликати у нього відразу до заборонених речей. Для цього скористуйтеся одним із спеціальних заходів «проти гризіння», які можна придбати у будь-якому зоомагазині. Ваш малюк настільки гарно запам’ятає цей огидний смак та запах, що буде стороною обходити оброблені предмети.

Рити чи не рити? Ось у чому питання...

Для цуценяти відповідь очевидна – звичайно ж, рити! А ось у вас, напевно, зовсім інша точка зору на це майже філософське питання. А оскільки від звички копатися в землі відучити собаку практично неможливо, слід спробувати приручити цей інстинкт та направити його в інше русло.

Якщо ваш малюк починає старанно переривати ваш палісадник, то цілком можливо, що таким нехитрим способом він намагається боротися зі своєю нудьгою. Інша причина, чому ваш маленький бешкетник так наполегливо копається у землі, – це його природна допитливість.

Оскільки за парканом стільки всього цікавого! Ось і намагається ваш малюк прокласти тунель в новий незвіданий світ.

Щоб відучити малюка рити землю, частіше проводьте час зі своїм песиком, гуляйте з ним. Навчіть його декільком іграм, в які він може гратися під час вашої відсутності.

Дуже гарні у цьому відношенні спеціальні розвиваючі іграшки, які надовго захоплять увагу вашого улюбленця.
Влітку собаки частіше всього починають рити землю, щоб докопатися до більш прохолодних глибинних шарів ґрунту, намагаючись таким чином сховатися від спеки. Змайструйте для крихітки спеціальний куточок, захищений від прямих сонячних променів. Тоді у песика не буде причин шукати захисту в іншому місці.

Але цілком можливо, що звичка рити землю є вродженим інстинктом вашого улюбленця, оскільки багато порід собак виводилися спеціально для полювання на лисиць чи інших норних тварин. В цьому випадку виділіть цуценяті місце на подвір’ї, де б він міг задовольняти свої інстинкти. Привчайте крихітку рити землю лише тут і більше ніде. А щоб у малюка не з’являлася спокуса обкопатися де-небудь ще, збризкайте землю на забороненій території спеціальним засобом – його різкий та неприємний запах налякає песика.

Звичка «рити та гризти» – це наслідок природних інстинктів собаки, боротися з якими дуже і дуже складно. Але для гарного господаря немає нічого неможливого, головне – щиро любити свого улюбленця і бути послідовним у своїх діях.

 

назад
Продукція Pedigree

PEDIGREE® з яловичиною. Повнораціонний консервований корм дорослих собак усіх порід.

Состав: м’ясо та субпродукти – мінімум 37% (у тому числі яловичини мінімум 4%), злаки, рослинна олія, вітаміни, мінеральні речовини.

Харчова цінність (на 100 г): білки – 7 г, жири – 5 г, зола – 2.5 г, клітковина – 0.3 г, волога – 82 г, вітамін А – 100 МО, вітамін Е – не менше 1 мг, вітамін D – 10 МО. Вітаміни зберігають свої якості впродовж усього строку придатності.

Енергетична цінність (на 100 г): 80 ккал.

Упаковка: банка 400г.