укр рус

Здатність собаки орієнтуватися

Хто бачить в темній кімнаті краще: людина чи собака? А хто швидше відчуває запах улюблених ласощів? Чи знайде дорогу додому з незнайомого місця?

Здатність собаки орієнтуватися у просторі схожа на людську та основана на 6 органах чуття, кожний з яких має своє значення та функціональні особливості:

Орган нюху – ніс – найважливіший та найпотрібніший орган в життєдіяльності кожного собаки. Нюх собачого носу краще людського у 48 разів, дякуючи чому наші улюбленці здатні розрізняти до 2 млн. запахів. Аналізатор нюху дозволяє собаці відчувати запах з давністю кілька хвилин та успішно порівняти його з «картотекою» вже відомих йому запахів. Саме ці особливості собачого носу – відмінний нюх та пам’ять на запахи дозволяють успішно дресирувати чотириногих мисливців, агентів та рятувальників.

Органи слуху собаки – вуха – значно перевищують людські за своїми характеристиками. Собаки розрізняють близько 8 тис. звуків, зона їх слуху складає в середньому до 50 метрів (вночі – до 150 м), а кут напрямку звуку визначається твариною з точністю до 3 градусів.

Відмінно влаштовані нюхові та слухові органи в значній мірі компенсують відносно менш розвинуті органи зору собаки – очі. Дослідження показують, що собаки слабко розрізняють кольори, але диференціюють, наприклад, до 40 відтінків сірого. За денного світла ваш улюбленець бачить значно гірше, ніж ви: наприклад, предмет середнього розміру він не розпізнає, якщо він буде стояти від нього далі 150 метрів. Зате вночі картина змінюється – в цю пору собака здатний помітити об’єкт, що рухається, на відстані 300-800 метрів.

Язик – орган смаку, який допомагає вашому чотириногому другу орієнтуватися в їжі, яку ви йому пропонуєте. Собаки невибагливі у питаннях харчування та розрізняють 4 основних різновиди смаку: солодкий, гіркий, кислий, солоний – та смак води. Однак, під час дресирування недарма використовують ласощі: їх смак додатково активізує нервові центри м’язової діяльності та допомагає виробити постійну реакцію на команди та жести дресирувальника.

За дотик у собак відповідають особливі волоски – вібріси (вуса), що розташовані на собачій морді невеликими ділянками. Ці волоски пов’язані з нервовими закінченнями, і тому дані, отримані за їх допомогою (температура повітря, напрямок вітру, вивчення близько розміщених об’єктів), допомагають собаці швидше орієнтуватися в темноті та встановлювати контакти зі своїми одноплемінниками.

Останній орган чуття – це орган рівноваги, вестибулярний апарат. Він реагує на зміну положення тіла собаки в просторі та подає сигнал про це до головного мозку, а вже звідти направляються команди до м’язів тварини.

Значення кожного з органів чуття для собаки нерівнозначне. Тварина, що втратила зір, лише небагато змінює свій спосіб життя, але собака, що втратив нюх, нежиттєздатний. І навпаки, чим більше розвинуті слух та нюх, тим швидше та легше він досягає успіхів у дресируванні.

назад
Продукція Pedigree

Склад: злаки, продукти рослинного походження, м’ясо та продукти тваринного походження, мінерали (включаючи 2.4% триполіфосфату натрію), екстракти рослинного білку, олії та жири.

Харчова цінність (100г): білки – 9.5%, жири – 2.6%, зола - 6.1%, клітковина – 2.4%.

Енергетична цінність (100 г): 325ккал.

Додатки (кг): сульфат цинку - 1045мг, курячий ароматизатор - 43.6 мг. Не містить штучних барвників та ароматизаторів.

Пакування: 3 кісточки - 45 грамів.