укр рус

Основные правила дрессуры

Дресирування собаки - справа відповідальна і дуже важлива, яка зажадає від вас максимальної витримки, терпіння і спеціальних знань. Тому перш, ніж приступити до щоденних тренувань, постарайтеся запам'ятати декілька основних правил, які умовно можна назвати кодексом дресирувальника.3d7bf078289ecdea88b6c62d8414dcc8

Починаючи курс загального тренування, не забувайте про перше правило: «Дресирувати собаку повинна одна людина». Навіть якщо всі домашні в захваті від вашого вихованця і навперебій пропонують допомогти з дресируванням, вам доведеться засмутити їх відмовою - ваша собака повинна знати тільки одного лідера, і цей лідер - ви. Приступайте до тренування з чистим серцем. Якщо ви хочете, щоб ваш щеня з вдячністю сприймав процес навчання, залиште свою дратівливість і поганий настрій за межами майданчика.

Не будьте занадто жорстким і суворим у спілкуванні з вихованцем, особливо на самому початку тренувань, коли щеня особливо потребує вашої уваги і схвалення.

Перш ніж вимагати від щеняти бездоганного виконання команди, потренуйтеся разом з ним в її виконанні: допоможіть йому прийняти правильне положення, запропонуйте ласощі, кілька разів повторіть алгоритм виконання команди в уповільненому темпі. Не приступайте до тренування, якщо ви не маєте чіткого уявлення про потрібні прийоми дресирування. Не забувайте, що ваш малюк не розуміє слів, тому, пояснюючи правила жестами, ви допомагаєте йому краще їх засвоїти.

Непорушне правило дресирувальника говорить: «Кожна дія має заохочуватися». Після кожного успішного виконання команди похваліть цуценя і віддайте йому приготовані ласощі. Заохочення у дресируванні діє набагато ефективніше, ніж покарання, і служить додатковим стимулом для успішного навчання. Отримуючи ласощі після кожного успішно виконаного прийому, малюк почне асоціювати процес дресирування з чимось смачненьким і займатися з ще більшим завзяттям.227061c1684643e5a958238abde467c1

Запам'ятайте, що алгоритм виконання будь-якої команди незмінний - спочатку команда, потім її виконання. Команда повинна завжди вимовлятися одним і тим же тоном, бути короткою і впевненою.

Система тренувань повинна бути побудована за принципом: «від простого - до складного». Починайте дресирування з більш простих команд, поступово збільшуючи ступінь складності, тривалість і навантаження.

Не забувайте, що одній дії повинна відповідати одна команда, тому що так собаці буде легше її запам'ятати. Давши команду, дочекайтеся її виконання, іноді, для надійності, повторюйте її кілька разів. І тільки після того, як песик впорається з поставленим завданням і отримає від вас чергову порцію похвали і ласощі, переходьте до наступної вправи.

Будьте послідовні у своїх діях, завжди дотримуйтеся однієї і тієї ж тактики. Якщо забороняєте щось, то робіть це завжди. Інакше ви можете заплутати собаку, і вона перестане вас слухатися.

Завжди закінчуйте тренування на хорошій ноті. Хваліть вашого улюбленця за будь-який успіх, нехай навіть дуже маленький. Отримуючи після кожного тренування ласощі з ваших рук, він буде з нетерпінням чекати наступної, а сам процес навчання буде сприймати якщо не із задоволенням, то, принаймні, без неприязні.b9f0265352b9872d45f9dd509eb045bf

Завжди пам'ятайте, що дресирування - процес безперервний: на майданчику ви займаєтеся під чуйним керівництвом досвідченого інструктора, а вдома закріплюєте отримані на майданчику навички. Чим старанніше ви будете займатися з собакою, тим більших результатів вона досягне.

Процес дресирування кожного разу вимагає від вас все нових і нових знань, тому намагайтеся ретельно готуватися до кожного тренування: читати літературу по темі, радитися з професіоналами... і тоді ви станете найкращим тренером для свого собаки.

Ось список літератури, якою ви можете скористатися:

Собаки для дому та сім'ї. Н.А. Масленнікова - Видавництво: Омега, 2001 р.

Собака. Повне керівництво. Сара Вайтхед - Видавництво: Профиздат, 2002 р.

Корекція поведінки собак. Довідник - Видавництво: Компанія Дельта М, 2002 р.

Загальний курс дресирування собак різних порід. В.Б. Висоцький - Видавництва: АСТ, Сталкер, 2003 р.

Дресирування початківцям. В. Гриценко - Видавництво: Книжкова знахідка, 2002 р.

назад